Petrol
109.59
0.34%
Euro
17.4743
-0.30%
Dolar
16.6931
-0.03%
Altın
969.11
-0.08%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
340.702
1.05%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali Forumu'nda konuştu

  Somali 6. Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teröre karşı tüm ülkeler ortak tutum sergilemeli" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 23.02.2016 - 10:20
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali Forumu'nda konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali Forumu nda konuştu #1

  İstanbul'da düzenlenen Somali 6. Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

  TÜRKİYE SOMALİ'NİN YENİDEN İNŞASINA OMUZ VERİYOR

  "Somali küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor. Bu zorlu süreçte Somali'ye destek olmalı onları asla yaro yolda bırakmamalıyız. Türkiye Somali halkına destek olmaya devam edecektir. Türkiye, Somali'nin yeniden inşasına omuz veriyor. Somali, ülkemizin Afrika kıtasına yönelik bakış açısının adeta sembolü olmuştur. Askeri eğitim tesisimiz yıl sonunda hizmete başlayacaktır.

  SURİYE'DEKİ İÇ SAVAŞ 5.YILA GİRDİ

  Zulmün çok daha insafsızı, balistik füzeler ve misket bombalarıyla hemen yanıbaşımızda Suriye'de yaşanıyor. Suriye'de yaşanan iç savaş 5. yıla girdi. 400 bini aşkın insan hayatını kaybetti. Mültecilerin sönen hayatları, kıyıya vuran bebek cesetleri asla unutmamamız gereken gerçeklerdir. Türkiye, Suriye meselesindeki duruşuyla küresel vicdanın sesi olmuş, insanlığın onurunu kurtarmıştır. Bunları insani duruşumuzun bir geleneği olarak bunları yapıyoruz.

  TERÖRE KARŞI TÜM ÜLKELER ORTAK TUTUM SERGİLEMELİ

  Durum artık Türkiye'nin kendi başına kaldırabileceği bir yük olmaktan çıkmıştır. Hava saldırılarında son 10 günde çoğu 600'e yakın kişi hayatını kaybetmiştir. Suriye terör ihraç eden bir ülke konumuna gelmiştir. Teröre karşı tüm ülkelerin ortak bir tutum sergilemesi lazım. Terör kim tarafından yapılırsa yapılsın terördür. Tüm katılımcılara bir kez daha sevgi ve şükranlarımı sunuyorum."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali Forumu nda konuştu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir