Euro
10.1061
1.22%
Dolar
8.3634
0.7%
Altın
477.39
0.18%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
410.381
-9.11%
17ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 17 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Mektup filmini izledi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Son Mektup filmini izledi.
  • Ajanslar
  • 09.04.2015 - 23:48
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Mektup filmini izledi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümünde vizyona giren ve Çanakkale Savaşı'nın konu alındığı "Son Mektup" filmini izledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Mektup filmini izledi #1

  Erdoğan ve ailesi, beraberinde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Oran semtinde bulunan Panora Alışveriş Merkezindeki sinemaya geldi.

  VATANDAŞLARLA SELAMLAŞTI

  Sinema salonuna gelişinde vatandaşlarla selamlaşan Erdoğan ve beraberindekiler, daha sonra Çanakkale Savaşı günlerinde yazılan ve uzun yıllar sonra adresine kavuşan bir mektubun duygusal hikayesini anlatan, yapımcılığını ve yönetmenliğini Özhan Eren'in yaptığı "Son Mektup" filmini izledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Mektup filmini izledi #2

  "BİZLERİ DE DUYGULANDIRDI"

  Sinemanın çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, filme ilişkin yorumunun sorulması üzerine, "Ecdadımızın gerçekten Düvel-i Muazzama karşısında Çanakkale'de, İstanbul hedefli o saldırısında nasıl bir müdafaa yaptıklarının ve 'Çanakkale geçilmez' anlayışını bir imanın tezahürü olarak nasıl ortaya koyduklarının gerçekten en güzel filmle canlandırılması bizleri de duygulandırdı" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Mektup filmini izledi #3

  FİLMİ GENÇLERE ÖNERDİ

  Filmi özellikle gençlerin seyretmesinde büyük fayda gördüğünü belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Hangi şartlarda, hangi zorluklar içerisinde Çanakkale destanının yazıldığını görmek bakımından bu çok çok önemli. Düvel-i Muazzama, görüyorsunuz, orada bizim Mehmedimizin, Mehmetçiklerimizin karşısında gerek gemileriyle gerek uçaklarıyla her türlü üstünlüğe sahip olmasına rağmen, orada ordumuz, Mehmetçiğimiz, o zor şartlarda, o zor imkanlar içerisinde gerçekten imanın bir yüce zaferini görmüş oluyor ve hakikaten demek ki Akif'in ifade ettiği 'İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür. İmansız olan paslı yürek sinede yüktür.' Bunun ispatını da biz, 18 Mart 1915'te tüm Düvel-i Muazzama karşısında ispatlayan bir Türk ordusunun zaferiyle, inşallah geleceğe de taşımış olacağız."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Mektup filmini izledi #4

  ORDUMUZUN ORADA BURADA NE İŞİ VAR DİYENLER

  Pilotun Şam'da şehit olmasının da çok anlamlı olduğuna işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Ordumuzun Şam'da ne işi var, şurada ne işi var, burada ne işi var, diyenlere karşı da burada güzel bir cevap var. Bunu özellikle Şam seferine giden Salihlerimize bir sormak lazım. Onlar, oralara niye gittiler? Hangi gaye için gittiler? İşte bunlar, bunun en güzel cevabıdır. Ecdadımız niçin gittiyse biz de bugün onun için oralardayız. Onlar Medine'ye, Mekke'ye, Halep'e niçin gittiyseler, bizler de onun için şu anda oralardaki bütün gelişmeleri anında takip ederek, oradaki dertlerle aynı şekilde biz de dertleniyoruz. Ben, genç neslin özellikle bu filmi seyretmesinde büyük faydalar olduğuna inanıyorum. Çünkü biz, bunlarla geleceğe farklı bir heyecanı taşımak durumundayız ve yeni Türkiye'yi de böylece bu inancın bu idrakin üzerine inşa etmeliyiz diye düşünüyorum."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir