Petrol
110.88
0.17%
Euro
17.4002
0.60%
Dolar
16.3145
1.48%
Altın
968.28
0.21%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
485.805
2.11%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süreçten esnafımız karlı çıkacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da TESK Genel Kurul'unda gündeme dair açıklamalarda bulundu.
  • 17.09.2014 - 12:06
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süreçten esnafımız karlı çıkacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süreçten esnafımız karlı çıkacak #1

  Cumhurbaşkanı sıfatı ile ilk kez halka seslendiğini söyleyen Erdoğan, konuşmasında ağırlıklı olarak çözüm sürecine değindi. Süreçle birlikte esnafın da kazanımları olacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kutuplaşmanın kimseye faydası olmadığını söyledi.

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

  "CUMHURBAŞKANI OLARAK İLK KEZ HALKA SESLENİYORUM"

  Bu genel kurul meselesiyle başta Ahi Evran olmak üzere tüm ahilerimizi yad ediyor ve sizlere teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim 10 Ağustos'ta millet sandık başına gitti tarihte ilk kez cumhurbaşkanı milletin oylarıyla seçildi. Yemin ederek görevimize başladık. Hem 12. Cumhurbaşkanı olarak hem de halkın cumhurbaşkanı olarak ilk kez TESK Genel Kurulu'nda halka sesleniyorum. Yeni Türkiye esasında önemli bir boyutuyla unutulanların tekrar hatırlandığı Türkiye'dir. Yeni Türkiye bizi biz yapan değerlerin ve unsurların yeniden yad edildiği bir Türkiye'dir. Yeni Türkiye bir yandan geleceğe yürüyüştür. Büyük balığın küçük balığı yuttuğu düzen bizim medeniyetimizde asla yoktur.

  ''ÇÖZÜM SÜRECİNDEN ESNAFIMIZ DA KAZANÇLI ÇIKACAKTIR''

  İlk kitlesel buluşmayı Esnafla yapmanın bende ayrı bir heyecanı var. Yatırımlara yapılan turizme eğitime yapılan saldırılar en başta esnafımızın kaybetmesine neden oldu. Bu meselelerin çözülmesiyle bu süreçten esnafımız da ailelerimiz de kazançlı çıkacaktır. Doğuda ekonominin canlanmasını sağladık. Esnafımız artık kepenk kapatmıyor. Diyarbakırda tavrını ortaya koyan aileler buraya da gelip tavrını koyabiliyorsa esnafımız da orada kepenkleri kapatmayacak. Sokakların çatışma alanına dönmediği kepenklerin kapatılmadığı bir dönemi yakaladık. Çözüm sürecine TESK de destek verdi halkımız da esnafımız da. İstiyorum ki bunu bakkal da müşterisine anlatsın esnaf da birbirine anlatsın. Çözüm süreci 77 milyonun ortak meselesi sadece hükümetin, siyasi partilerin değil.

  ''SABOTE ETMEK İÇİN YAPILANLARA KİMSE ALDIRMASIN''

  Süreci sabote etmek için, milletin kafasını bulandırmak için yapılan hareketlere kimse aldırmasın. Türkiye, bu süreci tamamlamak için başladığı çalışmayı güçlendirerek nihayete erdirecektir. Bu süreç içinde güvenlik durumuna dikkat ederek çözüm sürecini devam ettirip terörü sonlandırmayı hedefliyoruz. Türkiye 30 yılı aşkın bir süredir terörle mücadelesinde malesef hep yalnız brakıldı. Toplu katliamlara, bebeklerin dahi katledilmesine, çocukların eline silah verilmesine, kadınların istismar edilmesine belli ülkeler sessiz kaldılar seyirci kaldılar. Ne zamanki terör bu ülkeleri hedef almaya başladı o zaman dikkate almaya başladılar. Bakın biz terörün hedef ayrımı yapmayacağını defalarca söylediğimizde bize hak veriyor ama o terör örgütlerine göz kırpmaya devam ediyorlar. Şuan haklılığımızı gördüler. Ama yetmez bu mücadelede bizimle birlikte ne kadar yer alacaklarını hep beraber göreceğiz. '

  ''KUTUPLAŞMANIN FAYDASI YOK''

  Bu süreci inşallah hep beraber sürdüreceğiz. Muhalefet destek olacak işçi işveren, ekonomiyi inşallah daha da güçlendireceğiz. Türkiye ekonomide olsun demokratikleşme alanlarında olsun çözüm sürecinde olsun büyümeye devam ediyor. Kısıtlamaların bu ülkeye faydası yok. Kutuplaşmaların faydası yok. Dayanışmayı güçlendirdikçe ekonomin de büyüdüğünü soffadaki ekmeğin de arttığını göreceğiz. Biz demokrasiyle büyüyecek kardeşilikle güçleneceğiz. Taksi şoförü umutlu olursa yolcusu umutlu olur. Kasap manav otobüs şoförü umutlu olursa mahalleli umutlu olur. Rabbim umudunuzu eksik etmesin. Bol kazançlı günler getirsin diyorum. Yeni perakendecilik düzenlemesiyle inşallah devlet bunun önünü açacaktır. Allah yolunuzu bahtınızı her daim açık etsin.

  ''EDEPSİZLİKTİR, ALÇAKLIKTIR, ADİLİKTİR'

  New York Times, IŞİD'e katılımın Türkiye'den yoğun olduğuna yönelik bir haber yapmıştı. Dünyanın önde gelen gazetesi haberde, Ankara'nın Hacıbayram mahallesinin IŞİD'in eleman devşirme ve toplama merkezi haline geldiğini kaydetmişti. Erdoğan New York Times'da çıkan bu fotoğraflarla ilgili olarak; ''Bu en hafif tabiriyle edepsizliktir, alçaklıktır adiliktir, Türkiye'yi teröre göz yuman bir ülke gibi göstermek edepsizliktir.'' diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir