Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
414.313
-0.32%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan TESK heyetine hitap etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan TESK heyetine hitap etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberindeki heyeti kabulünde konuştu.
  • 04.02.2015 - 14:31

  Cumhurbaşkanı Erdoğan TESK heyetine hitap etti #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberindeki heyeti kabulünde konuşma yaptı. Konuşmasında Bahçeli'nin başkanlık sistemi eleştirilerine cevap veren Erdoğan, "Sırf biz önerdik diye karşı çıkıyorlar" dedi.

  Dünkü MHP grubunda kendisini eleştirirken "Erdoğan'ın siyah dediğine biz beyaz deriz" diyen Devlet Bahçeli'ye de Alparslan Türkeş'i örnek vererek cevap verdi:

  "TÜRKEŞ BAŞKANLIK SİSTEMİNİ SAVUNMUŞTU"

  "Bir muhalefet partisinin lideri çıkmış diyor ki, biz Erdoğan'ın beyaz dediğine siyah, siyah dediğine beyaz deriz. Güya büyük bir laf edecek ama küçüldükçe küçülüyor. Böyle siyaset olur mu. Yapılan işin faydasında, zararına bakılmayıp sadece söyleyene bakıp tavır almak tam eski Türkiye işidir. Halbuki bizi eleştiren bu partinin yıllardır dile getirdiği bir sistemdir. Alparslan Türkeş'in sürekli gündeme getirdiği konudur. Sırf biz önerdik diye karşı çıkılyorlar. Biz bir daha bu Türkiye'de milli şefler çıkmasın diye Başkanlık sistemi isitiyoruz."

  Erdoğan: Alparslan Türkeş Başkanlık sistemini savunmuştu İZLE

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

  Bizim tarihimiz ve kültürümüzde esnaf ve sanatkar özel bir yere sahiptir.

  Esnaf ve sanatkarımızı toplumumuzun omurgası olarak görüyorum. Omurgasız bir bedenin ayakta kalması nasıl mümkün değilse esnaf ve sanatkarsız bir milletin ayakta kalması mümkün değildir. Bizim için esnaf ve sanatkarın yeri özeldir.

  MUHTARLARIMIZI CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ'NDE AĞIRLAYACAĞIZ

  Hedefimiz 50 bine yakın muhtarımızı kendi evinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlamak.

  Elini, kapını, sofranı açık tut. Dilini gözünü, belini bağlı tut. Bu ilkelere sıkı sıkıya bağlı kalan esnaf her türlü sıkıntıya karşı korunmuş, zırhlanmış, şerbetlenmiş demektir.

  Parekende ticaretin düzenlenmesine ilişkin kanunun tüm esnaflarımıza hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum.

  ESKİ TÜRKİYE İLE BUGÜNÜN TÜRKİYE'Sİ ÇOK FARKLI

  1940'ların 1970'lerin 1990'ların Türkiyesiyle bugünün Türkiye'si çok farklıdır. O zamnlar askeri ihtiyaçlarını karşılayamayan bir Türkiye vardı.

  Bugün hamdolsun 78 milyonu dolan nüfusuyla 800 milyar dolarıklık milli geliri ile 158 milyar dollarlık ihracatı ile bölgesel ve küresel konulardaki konumuyla yüzde 10'un altına düşmüş işsizliğiyle ve enflasyonuyla bambaşka bir Türkiye var.

  Artık bu idari yapıda elbise Türkiye'ye dar geliyor. Türkiye2Yi hala eskinin parametreleriyle değerlendirenler bu gerçeği göremiyorlar. Yeni Türkiye'yi anlamayanlar diğer pekçok mesele gibi başkanlık sistemi tartışmasında da yanlış yerde duruyorlar.

  BAŞKANLIK SİSTEMİ İHTİYAÇLAR SONRASI ÇIKMIŞTIR

  Benim bir süredir üzerinde durduğum ve tartışmaya açtığım Başkanlık sistemi de işte bir takım ihtiyaçlar sonrasında ortaya çıkmıştır.

  Bir muhalefet partisinin genel başkanı çıkmış diyor ki. Biz erodğan'ın beyaz dediğine siyah, siyah dediğine beyaz deriz. Güya büyük bir laf edecek ama bunu yaparken küçüldükçe küçülüyor.

  Sırf biz önerdik diye kendi törelerine ters düşmek pahasına başkanlık sistemine karşı çıkıyorlar. Biz bu ülkede bir daha milli şef özentileri ortaya çıkmasın diye başkanlık sistemi istiyoruz. Bu ülkede hiç kimse millete efendilik taslamayı aklından geçiremesin diye başkanlık sistemini teklif ediyoruz.

  ÜRDÜN'LÜ PİLOTU YAKMA EYLEMİNİ LANETLİYORUM

  Bakıyosun biri çıkıyor Afrika'yı Kuzey Kore'yi örnek gösteriyor.

  Ondan cumhurbaşkanı olmaz diyen bir anlayış elbette Türkiye'ye bakınca Kuzey Kore'yi görür.

  Bizi bu şekilde eleştirenlerin Mısır'da Suriye'de katledilenler için ağzını açtığını görmüyorum.

  DEAŞ'ın Ürdün'lü pilotu yakma eylemini lanetliyorum. Pilota rahmet dilerken ailesine de başsağlığı diliyorum. Böyle bir vahşetin İslam dini ile alakası yoktur. Mısır'daki idam kararını verenlere Batı ülkeleri neden karşı çıkmıyor.

  GELECEĞİ BELİRLENEN BİR TÜRKİYE YOK ARTIK

  Türkiye'yi her zaman zayıf ülke olarak kalmasını istiyorlar. Artık o devirler geride kaldı. Geleceği belirlenen bir Türkiye yok artık karşılarında.

  Göbeğini kaşıyan adam dediğin adam sana oy verir mi? Önce milletin tercihlerine saygı göstermeyi öğrenecekler. Milletin sana bahşetmediği bir gücü hakaretle, terbiyesizlikle elde etmeye kimsenin hakkı yoktur. Bana saldıranlara karşı gereğini yapmak benim nevsi müdafa hakkımdır. Hiç kimsenin bu ülkeyi kaosa sürüklemesine asla izin vermeyeceğiz.

  ELİNE, BELİNE, DİLİNE SAHİP ÇIKACAKSIN


  Ne diyor Hünkar Hacı Bektaşi Veli, ''Eline, beline diline sahip çıkacaksın''. Çıkmassan karşılığını alırsın.

  Meydanlara çıkıp millete seslenmemden rahatsız oluyorlar. Bunlar Cumhurbaşkanlığının muhtevasını bilimiyor anlaşılşan. Söylüyorum ben tarafım, ama bu bir siyasi partinin tarafı olacağı anlamına gelmeyecek. Ben milletin tarafıyım.

  Ben masada sadece evrakları imzalayan Cumhurbaşkanı olmayacağım. Koşan, koşturan bir Cumhurbaşkanı olacağım. Yatırımları yerinde takip edeceğim bu da yemine ters düşüyor.

  Ne anayasa ne de başkanlık sistemi tartışmalarında bir ön şart, bir dayatma ortaya koyduğumuz yok.

  Milletimize bedel ödetecek hiçbir kararın altında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın imzası olmaz.

  12 yıllık hassasiyetimiz neyse bundan sonra da aynı hassasiyetimiz devam edecektir.

  Bizim özlemimizde şu var. İstiyoruz ki 2023'te kişi başına milli gelir inşallah 25 bin dolar olsun.

  Şu anda 10 bin doların üzerine çıktık.

  Şu anda benim esnafım burda. Sanatkarım burda. Geçmişle bugünle mukayese edilmez.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir