Euro
9.7247
0.22%
Dolar
8.1781
0.29%
Altın
456.6
-0.16%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
490.509
0.25%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minik müzisyenden keman sürprizi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minik müzisyenden keman sürprizi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan nedeniyle çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
  • Haber Merkezi
  • 23.04.2015 - 13:04

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan çocuklarını Cumhurbaşkanlığı makamına kabul etti. Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın eşlik ettiği çocuklarla tek tek sohbet etti.

  Minik kemancı Erdoğan'ın annesi için çaldı İZLE

  KEMANI İLE GELEN MİNİK KIZI YANINA ÇAĞIRDI

  Erdoğan burada koltuğunu 'çocuk cumhurbaşkanı'na devretti. Erdoğan, elinde keman bulunan kız çocuğuna "Yanımıza gel, yerli mi ithal mi bu? Bizim Burdur kemanda çok iyi. Viyola olsun, viyolonsel olsun Burdur ilimiz başarılı şekilde yapıyor inşallah. Şöyle ortamıza gel" dedi.

  "OFF ŞİMDİ YIKTIN BENİ"

  Küçük çocuk "Cumhurbaşkanımız bu şarkıyı şehitlerimiz için çalıyorum" diyerek önce Çanakkale Türküsü'nü sonra da "Cumhurbaşkanım bu parça da sizin için" diyerek Uzun İnce Bir Yoldayım'ı çaldı. Kemanlı kız son olarak "Bunu anneniz için çalıyorum" dedi ve "Benim annem, canım annem" şarkısını seslendirdi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı, "Off şimdi yıktı beni" karşılığını verdi.

  Erdoğan çocuklara yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  SİZLERİ SEVGİYLE SELAMLIYORUM

  "Sevgili çocuklar sizleri sevgiyle selamlıyorum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınızı kutluyorum. Cumhurbaşkanlığı külliyesine, milletin evine hoş geldiniz diyorum. 23 Nisan 1920'de açılan Meclisimizin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını da hürmetle, rahmetle anıyorum.

  ÇOCUKLARA ARMAĞAN EDİLMESİ RASTGELE ALINMIŞ BİR KARAR DEĞİL

  Sevgili çocuklar, Meclisimizin açılış tarihi gibi çok önemli bir günün çocuklara armağan edilmiş olması rastgale alınmış bir karar değil. O tarihi güne ilişkin fotoğraflara bakın. İlk dikkatinizi çekecek olan fotoğraflardır. Herhâlde TBMM'yi gezdiniz, gördünüz değil mi?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minik müzisyenden keman sürprizi İZLE

  SİZLER DE MÜCADELE EDECEKSİNİZ

  Meclisimiz çocuklarla açılmış, çocuklarımızın istikbali için mücadele yürütmüş ve zamanı gelince ülke yönetimini teslim etmiştir. Bakanlıklara, valiliklere belediyelere ziyaretçi olarak gelen sizler, yarın o görevleri bizzat yürüteceksiniz. Sizler de daha sonraki nesillere güzel bir gelecek sağlamak için çalışacak, mücadele edeceksiniz.

  SEÇME VE SEÇİLME YAŞI 18'E İNDİRİLMELİ

  Gerçi şu anda 18 henüz seçilme yaşı değil ama benim birkaç yıldır 18 yaşın aynı zamanda seçilme yaşı olma teklifim var. Temenni ederim ki bu parlamento nasıl 30'u 25'e indirdiyse, şimdi de 18'e indirmeli. Seçmek zordur aslında, seçilmek değil. Çünkü en kaliteliyi bulup çıkarabilmek kolay bir iş değil. Bu bakımdan temenni ediyorum ki 18 yaşın seçme ve seçilme yaşı olarak yapılacak yasal düzenleme ülkemizin geleceğini genç kuşaklara emanet etme noktasında önem arz edecektir.

  KONSER SALONLARINDA DİNLEYECEĞİMİZ GÜNLER DE GELECEK

  Sizin içinizden bürokratlar, bakanlar, milletvekilleri, başbakanlar, cumhurbaşkanları çıkacak. İçinizden bir kısmı da bilimden sanata alanlarla ilgilenecek, az önce yavrumuzu gördük. Kemanı gayet güzel bir şekilde bizlere kemani olarak burada verdiği resitalle sundu. Bunu ayrıca ben tebrik ediyorum. Bunu artık bizim konser salonlarında dinleyeceğimiz günler de gelecek. Burada yapıyoruz büyük bir salon, inşallah orada ilk resitali verdirelim. Tamam mı Fahri Bey. Unutmayın, notlarımızı alalım. Bittiği zaman açılış töreninde davet edeceğiz.

  Ben, her birinizin gözünde bu kararlılığı görüyorum. Son 12 yıldır daha iyi bir gelecek bırakabilmek için çok çalıştık. Özellikle eğitim alanında ülkemizde büyük bir dönüşümü gerçekleştirdik. Evinize gittiğinizde, annelerinize babalarınıza lütfen sorun; onlar hangi şartlarda eğitim görmüşler. Onların anlattıklarını bugün sizin sahip olduğunuz imkanlarla karşılaştırın."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir