Petrol
110.78
0.08%
Euro
17.4138
0.68%
Dolar
16.3195
1.52%
Altın
968.68
0.25%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
484.925
1.77%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel açıklaması

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de meydana gelen saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı.
  • Ajanslar
  • 22.03.2016 - 15:29
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Brüksel açıklaması #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bu zor gününde Belçika’nın yanındadır. Farklı terör örgütlerinin alçakça saldırılarına maruz kalmış olan halkımız, Belçika halkının acısını derinden hissetmekte ve paylaşmaktadır" dedi.

  İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belçika’daki terör saldırıları hakkındaki açıklamaları:

  "SALDIRIYI KINIYOR VE LANETLİYORUM"

  Brüksel Zaventem Havaalanı ile Maelbeek metro istasyonunda bugün vuku bulan insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Bu menfur saldırılarda yaşamını yitirenlerin yakınlarına ve Belçika halkına en içten taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum.Çok kısa bir süre önce Ankara’da PKK, arkasından İstanbul’da DAEŞ’in, onlarca insanın hayatına mal olan saldırılarının ardından, şimdi de Brüksel’i hedef alan teröristler, hiçbir insani ve ahlaki değer ve sınır tanımadıklarını, kullandıkları alçakça yöntemler açısından birbirlerinden hiçbir farkları olmadığını bir kez daha göstermişlerdir.

  "HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ"

  Türkiye bu zor gününde Belçika’nın yanındadır. Farklı terör örgütlerinin alçakça saldırılarına maruz kalmış olan halkımız, Belçika halkının acısını derinden hissetmekte ve paylaşmaktadır.Türkiye olarak tüm terör örgütleriyle, ayrım gözetmeksizin aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdürürken, müttefikimiz Belçika’ya da her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu vurgulamak isterim. Brüksel’deki menfur saldırılar, terörün bir özgürlük mücadelesi olamayacağını; terörün her türüne karşı hep birlikte mücadele etmemiz gerektiğini açıkça ortaya koymuştur.

  35 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

  Belçika'nın Başkenti Brüksel'de bulunan Zaventen Havalimanı'nda ve metro istasyonunda intihar saldırısı gerçekleştirildi. Havalimanında 15, metro saldırısında ise 20 olmak üzere toplam 35 kişi hayatını kaybetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir