Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Kadınlar Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Kadınlar Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların karşılaştığı sorunların, esasen tüm toplumun meselesi olduğunu, dolayısıyla çözümlerin de ortak bir anlayışla üretilebileceğinin unutulmaması gerektiğini bildirdi.

KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olan, gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum" ifadelerine yer verdi.

KADINLARA ÖNEMLİ SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR

Yeni Türkiye yolunda ulaşılmak istenen hedefler konusunda kadınlara da önemli sorumluluklar düştüğünü vurgulayan Erdoğan, bu doğrultuda son yıllarda gerçekleştirilen reformlarla, eğitimden sağlığa, çalışma hayatından siyasete kadar tüm alanlarda kadınlara destek olacak önemli iyileşmeler sağlandığına işaret etti.

Sorunlarının çözüme kavuşturulması açısından söz konusu reformların uygulamada, tümüyle hayata geçirilmesinin büyük önem arz ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"KADINLARIN SORUNLARI TÜM TOPLUMUN MESELESİ"

"Kadınlarımızın karşılaştığı sorunların, esasen tüm toplumun meselesi olduğu, dolayısıyla çözümlerin de ortak bir anlayışla üretilebileceği unutulmamalıdır. Konuya ilişkin mevcut sorunları dile getirmek, çözüm üretme amacıyla birlikte gayret göstermek için tüm imkanların seferber edilmesi gerekiyor. Bu hususta, devletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın üzerilerine düşen yükümlülükleri yerine getirmelerinin yanı sıra, kadınlarımızın da kendi haklarına sahip çıkmaları, her türlü ayrımcılığa, hak gasbına ve şiddete karşı mücadeleden çekinmemeleri de hayati önem taşıyor.

SAYILARININ ARTMASI ÜLKEMİZİ GELİŞMİŞ BİR SEVİYEYE TAŞIYACAK

İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Bu vesileyle, kadına şiddet meselesi başta olmak üzere mevcut sorunlarla kararlı biçimde mücadeleye devam edeceğimizi, kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, ekonomik alanda olduğu kadar siyasi alanda da varlık göstermeleri hususunda kendilerine destek olacağımızı vurgulamak istiyorum. Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, temel haklar ve yükümlülükler açısından erkek ile kadın arasında herhangi bir farklılığa ve ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini hatırlatıyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."