Euro
15.5718
0.23%
Dolar
13.7931
0.54%
Altın
789.33
0.36%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
707.250
-3.12%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan halka çağrı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan halka çağrı

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "darbe" girişiminde bulunan askere karşı halka çağrıda bulundu.
  • Detay Haber
  • 16.07.2016 - 00:31

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan halka çağrı #1

  CNN Türk'te canlı yayında konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

  Bu gelişme gerçekten Silahlı Kuvvetlerimizin içindeki bir azınlığın kalkınma hareketidir. Bu malum yapıya ait paralel yapıya ait olarak üst akıl olarak onların hareketidir. Milletin birliğine beraberliğine yönelik bu harekete yönelik gerekli cevapları alacaktır.

  Milletin olanaklarıyla yapılan helikopterle, tankla milletin üzerine giderek bunun bedelini çok ağır ödeyecektir. Dik durmak suretiyle bu adımı atacağız. Yani bunun bedeli neyse bizler farklı bir şekilde bırakamayız, meydanı da onlara da bırakamayız. Yaptıkları işgali çok kısa zamanda ortadan kaldıracağımıza inanıyoruz. Kararlılığımızı test etmesinler.

  Tüm milletimizi illerimizin meydanlarına davet ediyorum, milletçe meydanlarda toplanalım, toplarıyla, tanklarıyla ne yapacaklarsa yapsınlar. Halkın üzerinde bir güç tanımadım ben, bundan böyle de tanımam mümkün değil.

  Emir komuta zinrici çalışmamaktadır, tamamen askıya alınmıştır. Zincirde olanlar, altın üste yönelik adımlar atılmıştır. Cumhurun başı olarak başkomutanım. Başkomutan olarak benim haberimin olmadığı bir olaya yargı gereğini yaptı, yapacaktır.

  Hande Fırat: Genelkurmay Başkanı’nın rehin tutulduğu yönünde iddialar var...
  Bu haberleri ben de duydum, ne denli sağlıklı ben de bilemiyorum. Böyle olaylarda hava bulanık olur. Hava bulanık olur. Çok ağır ödeyecekler, özellikle ifade ederim.

  Erdoğan: Bedelini çok ağır ödeyecekler VİDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir