Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
481.926
-8.16%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kara Kuvvetleri'ne övgü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kara Kuvvetleri'nin, modernizasyon çalışmalarıyla dünyanın en saygın orduları arasında yer aldığını kaydetti.
  • AA
  • 28.06.2015 - 13:57
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kara Kuvvetleri'ne övgü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Kara Kuvvetleri ne övgü #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ulusal güvenlik ve milli menfaatlerin korunmasında en etkili güç olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın, yürüttüğü modernizasyon çalışmalarıyla dünyanın en saygın orduları arasında yer aldığını bildirdi.

  KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ

  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Erdoğan'ın, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'a kutlama mesajı gönderdiği belirtildi.

  "Şanlı tarihimiz boyunca nice zaferler kazanmış, başarıyla bizleri gururlandırmış olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ayrılmaz parçası" olarak nitelendirdiği Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yıl dönümünü kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

  "DÜNYANIN EN SAYGIN ORDULARI ARASINDA"

  "Ulusal güvenliğimizin, milli menfaatlerimizin korunmasında en etkili gücümüz olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, cesaretli, disiplinli ve fedakar mensupları, yüksek harekat ve manevra kabiliyeti, caydırıcı kuvvet yapısı, yürüttüğü modernizasyon çalışmaları ile dünyanın saygın orduları arasında yer almaktadır.

  Ülkemizde ve dünyada barışın muhafazasını ilke edinen, üstlendiği uluslararası görevlerde de üstün başarılarıyla takdir toplayan Kara Kuvvetlerimizin, yüksek bir vazife şuuruyla yerine getirdiği görev ve sorumluluklarını gelecekte de aynı anlayışla sürdüreceğine inanıyorum.

  Bu düşüncelerle milletimizin huzur ve emniyetinin teminatı Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yıl dönümünde, fedakar mensuplarını tebrik ediyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum."


  Görüş Bildir