Euro
11.0263
-0.37%
Dolar
9.4817
-0.57%
Altın
546.18
-0.68%
Borsa
1.509
0%
Bitcoin
577.592
-3.25%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonrası ilk açıklama

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonrası ilk açıklama

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015 Genel Seçimleri sonrasında ilk değerlendirmesini yaptı.
  • Haber Merkezi
  • 08.06.2015 - 12:52

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan seçim sonrası ilk açıklama #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yazılı bir açıklamayla 2015 Genel Seçim sonuçlarını değerlendirdi.

  "MİLLETİMİZİN TAKDİRİ HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR"

  "Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

  HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

  "Pazar günü gerçekleşen 2015 Genel Seçim sonuçlarının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Seçimlere katılım oranının yüksekliği, aziz milletimizin iradesini sandığa yansıtma ve demokrasi konusundaki kararlılığının ifadesidir. Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum.

  TEŞEKKÜR EDİYORUM

  Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir. Seçime teveccüh gösteren aziz milletimize, Yüksek Seçim Kurulu'na, il ve ilçe seçim kurullarına, sandık kurullarına, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, sonuçların ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir