Petrol
98.22
-1.39%
Euro
18.4702
-0.34%
Dolar
17.9572
0.11%
Altın
1.031
-0.08%
Borsa
2884
0.55%
Bitcoin
427.325
-3.34%
28ºC
İstanbul
Çok bulutlu 28 C

  Cumhurbaşkanı Gül bayram mesajı ile veda etti

  Görev süresi 28 Ağustos'ta sona erecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ramazan Bayramı nedeniyle bugün yayımladığı mesaj ile veda etti.
  • 27.07.2014 - 12:58
  Cumhurbaşkanı Gül bayram mesajı ile veda etti

  Cumhurbaşkanı Gül bayram mesajı ile veda etti #1

  Gül, Köşk'ten ayrıldıktan sonra ne yapacağı konusunda ise "Daha önce de çeşitli vesilelerle ifade ettiğim gibi, hayatım boyunca 'halka hizmeti Hakk’a hizmet' olarak gördüm. Bundan sonra da, aynı anlayışla milletimin hizmetinde olmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Gül bayram mesajı ile veda etti İZLE

  VEDA ETMİŞ OLUYORUM

  Gül, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Gül'ün mesajında veda niteliği taşıyan bölümü şöyle: "Milletimizin büyük teveccühü neticesinde seçildiğim Cumhurbaşkanlığı görevimi, 28 Ağustos’ta tamamlıyorum. Bayram mesajımla 11. Cumhurbaşkanı olarak aziz milletime de bir şekilde veda etmiş oluyorum. Şunu ifade etmek isterim ki: Cumhurbaşkanlığı görevinden büyük bir huzurla ayrılacağım. Üstlenmiş bulunduğum bu onurlu görevin sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Anayasa’ya bağlılıkla ve tarafsızlık içinde görevimi sürdürdüm. Devlet organlarının uyum içinde çalışması için azami gayret gösterdim. Daima demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, insan hak ve özgürlüklerini savundum. Ayrım yapmaksızın herkesi kucakladım. Toplumun tüm kesimleriyle görüştüm. Herkese eşit mesafede oldum. Vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesine, taleplerinin karşılanmasına büyük bir hassasiyet gösterdim. Görev sürem boyunca Türkiye’nin büyük meselelerine sahip çıktım. Milletimizin huzuru ve refahı için, ülkemizin standartlarının yükselmesi ve büyük hedeflerinin gerçekleştirilmesi için, gerek yurt içinde gerek yurt dışında yoğun bir temas içinde oldum. Daha önce de çeşitli vesilelerle ifade ettiğim gibi, hayatım boyunca 'halka hizmeti Hakk’a hizmet' olarak gördüm. Bundan sonra da, aynı anlayışla milletimin hizmetinde olmaya devam edeceğim. Bu düşüncelerle, yurt içindeki ve yurt dışındaki bütün vatandaşlarımın, Türk ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, çocukların gözlerinden öpüyorum. Vatandaşlarımızın acı ve kederden uzak, huzur içinde bir bayram geçirmesini Cenab-ı Allah'tan temenni ediyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir