Dolar
7.2139
-1.6871%
Euro
8.4781
-1.597%
Altın
1921.98
-5.2077%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
444.487
-7.0983%
Bitcoin
82609.96
-5.1547%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Cumhurbaşkanı Gül Uşak'ta cirit attı

  Gül, Cumhurbaşkanı olarak Uşak'ı ilk defa ziyaret etti.
  • 11.01.2013 - 16:53
  Cumhurbaşkanı Gül Uşak'ta cirit attı

  Cumhurbaşkanı Gül Uşak ta cirit attı #1

  Uşak'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Vali Mehmet Ufuk Erden'in onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı olarak Uşak'ı ilk defa ziyaret ettiğini söyledi. Milletvekili olduğu dönemlerde çeşitli vesilelerle Uşak'ta bulunduğunu belirterek, "Uzun yıllardan sonra sizinle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün ziyaretlerim çerçevesinde gerek valilikte gerek belediyede Uşak halkının gösterdiği sevgiye teşekkür ediyorum. Uşak'a 10 yıl önce gelmiştim, şimdi çok büyük değişiklikler gördüm. Altyapı yenilenmiş, yeni yollar yapılmış." dedi.

  Abdullah Gül cirit attı

  Cumhurbaşkanı Gül Uşak ta cirit attı #2

  "BÜTÜN ACILARI HEP BİRLİKTE ÇEKİYORUZ"

  Cumhurbaşkanı Gül, yemekte şehit aileleriyle de beraber olduklarını vurgulayarak, "Şehit aileleri en değer verdiğimiz, baş tacı ettiğimiz insanlarımızdır. Onlar çocuklarını, en kıymetli varlıklarını feda etti. Onlara ve tüm şehit ailelerine minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Nerede bir şehit olsa önce bizim haberimiz olur. Bütün acıları hep birlikte çekiyoruz. Sizler, bulunduğunuz yerlerin en değerli insanlarısınız. Onun için burada sizlerin karşısında söylüyorum, muhakkak ki şehit aileleriyle gurur duyacağız, onlara gereken her türlü saygıyı göstereceğiz." şeklinde konuştu

  CİRİT ATTI, ATA ŞEKER VERDİ

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yemeğin ardından Uşak Belediyesi Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde cirit oyunu seyretti. Kendisine verilen cirit sopasını atarak oyunu başlattı. Yetkililerden de cirit hakkında bilgi aldı.

  Oyunun bitiminde atlı spor takımıyla da yakından ilgilenen Gül, başarılar diledi. Daha sonra kas hastası olan 10 yaşındaki engelli Samet Dinç'in atla rehabilitasyonunu seyretti. Ardından ata küp şeker verdi. Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Uşak Garnizon Komutanlığı'nı ziyaret etti.

  Görüş Bildir