Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
360.660
-0.71%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Dağlıca'da yaralanan asker konuştu

  Dağlıca'da yaralanan asker konuştu

  'Kahramanca savaştık!'
  • 23.06.2012 - 14:22

  Dağlıca da yaralanan asker konuştu #1

  Hakkari'nin Irak sınırındaki Dağlıca Bölgesi'ndeki askeri birliğe PKK'lı teröristler tarafından yapılan ve 8 askerin şehit düştüğü hain saldırıdan yaralı kurtulan piyade er Ömür Arslan, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.

  Er Arslan, memleketi Trabzon'a gelerek ailesine kavuştu. Kahramanca savaştıklarını belirten Arslan, "Saat 03.30'da taciz ateşi ile uyandım. Hemen mevzilere geçtik. Roket, havan topları gelmeye başladı. Sabah saat 09.00'a kadar sürdü. Kahramanca savaştık" dedi.

  ŞEHİT ARKADAŞINI ZİYARET ETTİ

  Terör örgütünün saldırısında yaralandıktan sonra Ankara GATA'da tedavi gören ve dün taburcu edilen 21 yaşındaki Ömür Arslan, bu sabah geldiği Trabzon'da ilk olarak saldırıda şehit düşen ve önceki gün Trabzon'da toprağa verilen asker arkadaşı Onbaşı Ali Yasin Erosmanoğlu'nun mezarını ziyaret etti. Daha sonra İnönü Mahallesi Düzen Sokak'ta bulunan evine giderek ailesiyle hasret gideren Ömür Arslan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

  İŞTE O ASKERİN GÖRÜNTÜLERİ

  'KAHRAMANCA SAVAŞTIK'

  "Saat 03.30'da taciz ateşi başladı. Mevzilere geçtik. Roketler, havan topları gelmeye başladı. Sabah 09.00'a kadar sürdü. Kahramanca savaştık, şehitlerimiz oldu. Arkadaşlarımın mekanları cennet olsun. Kurşun ve şarapnel parçaları geliyordu, her yer kan içinde kalmıştı. Kanları gördüğümüz halde yılmadık, savaştık. Başarılı olamadılar. Yakalananlar da Yeşiltaş'ı ele geçirmek istediklerini söylemiş, 'Böyle bir şok beklemiyorduk' demiş. 8 Şehit verdik ama onlarda daha çok kayıp var. O anda yaşadıklarımı bir ben, bir de Allah bilir. 20 sene film şeridi gibi geçti gözlerimin önünden. Aileme kavuştum, mutluyum. Keşke diğer aileler de çocuklarına kavuşabilseydi."

  KOMŞULARINDAN BORÇ ALIP OĞLUNU GÖRMEYE GİTTİ

  Çocuklarına kavuşma mutluluğunu yaşayan baba Ali Arslan ise, oğlunun ciddi yaraları olmamasına sevindiğini belirterek, GATA'da tedavi gören oğlunu görebilmek için Ankara'ya giderken maddi sorunlar yaşadığını anlattı.

  Komşularından para alıp Ankara'ya gittiğini belirten Ali Arslan, "Yine de çok şükür. Keşke diğer aileler de bizim gibi evlatlarına kavuşsaydı" dedi. Emine Arslan da oğluna sarılarak hasret giderdi, mutluluğunu dile getirdi.

  Bu arada, Ömür Arslan 'ın 45 gün rapor aldığı, sürenin sonunda da tezkeresini alacağı belirtildi.

  Hakkari Yüksekova Yeşiltaş Karakolu'nda 19 Haziran 2012 tarihinde teröristlerce yapılan saldırıda 8 asker şehit olmuş, 19 asker yaralanmıştı. Teröristlerle çıkan çatışmada ve sonrasında başlatılan operasyonlarda 31 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 terörist ise teslim olmuştu.


  Görüş Bildir