Euro
15.2392
-0.41%
Dolar
13.4719
-0.26%
Altın
802.2190
0.22%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
509.075
3.22%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Darbe komisyonu Büyükanıt'ı dinledi

  Darbe komisyonu Genelkurmay eski Başkanlarından emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı dinledi.
  • 08.11.2012 - 13:03
  Darbe komisyonu Büyükanıt'ı dinledi

  Darbe komisyonu Büyükanıt ı dinledi #1

  TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Nimet Baş başkanlığında Dolmabahçe Sarayı'nda Genelkurmay eski Başkanlarından emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı dinledi.

  Gazetecilerin beklediği ön kapı yerine arka kapıdan giriş yapan Büyükanıt saat tam 11.00'da komisyonun karşısına çıktı.

  KİTAPLA GELDİ

  Büyükanıt'ın yanında, üyelerin fotoğraflarının bulunduğu bir liste, Genelkurmay Emir Subaylığı tarafından hazırlanan bir dosya ile kapağında kendi üniformalı fotoğrafının bulunduğu bir kitapla gelmesi dikkat çekti.

  BASINA KAPATILDI

  Komisyonun bilgisine başvurduğu isimlerle ilgili toplantıları muhabirlerin izlemesi serbestken, Büyükanıt'ın katıldığı toplantı tamamen basına kapatıldı.

  SIRRI SÜREYYA: "DOLMABAHÇE'Yİ SORACAĞIM"

  Dolmabahçe Sarayı'na ilk olarak Komisyon Başkanı Nimet Baş gelirken, BDP'li üye Sırrı Süreyya Önder tek başına yürüyerek geldi.

  İçeri girişte gazetecilere açıklama yapan Önder, 27 Nisan bildirisinin yanı sıra Dolmabahçe'de Başbakan'la yaptığı ve kıyamete kadar saklı kalacağı söyleyen görüşmeyi Büyükanıt'a soracağını söyledi. Büyükanıt'a  Önder ayrıca Kandil'e yapılan ve apor topar geri dönülen 3 farklı askeri operasyonun neden yapıldığını, bu operasyonlardan kaç emekli generalin savaş tazminatı aldığını soracağını söyledi.


  Görüş Bildir