Petrol
109.7
-0.97%
Euro
17.34
1.78%
Dolar
16.1446
1.38%
Altın
961.99
1.39%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
477.828
-1.96%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Darbe planı 1 gün önce Hava Harp Okulu'nda yapıldı

  Darbe girişiminden bir gün önce Yeşilköy'deki Hava Harp Okulu'nda yapılan toplantıyla ilgili kamera kayıtları inceleniyor.
  • Detay Haber
  • 23.07.2016 - 05:19
  Darbe planı 1 gün önce Hava Harp Okulu'nda yapıldı

  Darbe girişiminden bir gün önce Hava Harp Okulu'nda yapılan toplantıya sivil elbiseleri ile katıldığı öğrenilen subay ve generallerin kimlik tespitine ilişkin kamera kayıtlarının incelemesi sürüyor. İncelenen kamera görüntülerinde şimdiye kadar, Yeşilköy Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Fethi Alpay, Tümgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş ve Tuğgeneral Kemal Akçınar'ın bu toplantıya katıldıkları tespit edildi.

  ERLERİN SİVİL ELBİSELERİNİ SATIN ALARAK HALKIN ARASINA KARIŞTILAR

  Toplantıya katılan ve darbe girişimi gününe kadar Hava Harp Okulu'nda kalan bazı general ve subayların, darbenin başarısız olduktan sonra erlerin elbiselerini parayla satın alarak giydikleri ve halkın arasına karışıp izlerini kaybettiği belirlendi.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I MARMARİS'TE ALMAYA GİDEN SÖNMEZATEŞ DE TOPLANTIDAYDI

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişiminin son şeklinin Yeşilköy Hava Harp Okulu'nda yapılan bu toplantıda verildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tatil yaptığı Marmaris'teki oteli basan ekibe komuta eden ve Muğla'da tutuklanan Tümgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in de bu toplantıya katıldığı belirlendi.

  Darbenin başarılı olması durumunda Ankara Valiliği'ne atanması planlanan Tuğgeneral Kemal Akçınar'ın, Yeşilköy Hava Harp Okulu'nun misafirhanesinde kaldığı odada yapılan aramada 5 takım elbise, 10 takım iç çamaşırı ve kamuflajı bulundu. Başsavcılık tarafından, elbise, iç çamaşırı ve kamuflaja el konularak adli emanete alındı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir