Euro
15.6135
0.22%
Dolar
13.8125
0.11%
Altın
790.77
0.19%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
718.138
-0.11%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Darbeciler polislerin iletişimlerini kesmeye çalıştı

  Darbeci askerlerin Gayrettepe'deki Türk Telekom Genel Müdürlüğü'ne girmeyi planlamıştı.
  • 20.07.2016 - 16:02
  Darbeciler polislerin iletişimlerini kesmeye çalıştı

  darbeci askerr

  Darbe girişiminde bir muhabere bölüğünde görevli albay, binbaşı ve astsubay rütbesindeki askerlerin, polislerin cep telefonu iletişimini kesmek için Gayrettepe'deki Türk Telekom Genel Müdürlüğü'ne girmeyi planladığı ancak binaya ulaşmaya birkaç dakika kala durduruldukları ortaya çıktı.

  15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimiyle gözaltına alınan askerlerden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe yerleşkesinde bulunan rütbeli 36 asker, önceki gün sevk edildikleri Çağlayan Adliyesi'nde tutuklanmıştı. Cezaevine gönderilenler arasında bulunan 1 albay, 1 binbaşı ve 4 astsubayın Muhabere Bölüğü'nde görevli olduğu belirtildi.

  TEKNOLOJİ UZMANI ASKERLER

  Teknolojik iletişim alanında uzman olan bu askerlerin, darbedeki görevinin polisin aralarındaki cep telefonu iletişimini kesmek olduğu öğrenildi. Bu amaçla askerlerin darbe girişiminin ilk saatlerinde Gayrettepe'de bulunan Türk Telekom Genel Müdürlüğü'ne gitmek için yola çıktığı bildirildi. Ancak Mecidiyeköy'e geldiklerinde polis ekibiyle karşılaştılar. Yolları kesildiği için kaçacak yerleri olmayan ve şüphelilerin teslim oldukları öğrenildi.

  BİNAYA ULAŞAMAYINCA TESLİM OLDULAR

  Türk Telekom binasına ulaşmaya dakikalar kala yakalanan bu kişilerin binaya girip, bilgisayarlar üzerinden polislerin kullandığı hattı iletişime kapatmak istedikleri öğrenildi. Böylece güvenlik güçlerinin birbiriyle irtibatı kesilecek darbe kolaylıkla yapılmış olacaktı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir