Petrol
110.96
-0.53%
Euro
16.34
1.40%
Dolar
15.63
0.97%
Altın
920.03
-0.18%
Borsa
2411
-0.35%
Bitcoin
479.482
0.25%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Darbecilerden biri vatan hainleri mezarlığına gömüldü

  Kadir Topbaş, ailesi tarafından istenmeyen darbecilerden birinin "Vatan hainleri mezarlığı"na gömüldüğünü söyledi.
  • Ajanslar
  • 26.07.2016 - 11:45
  Darbecilerden biri vatan hainleri mezarlığına gömüldü

  Darbecilerden biri vatan hainleri mezarlığına gömüldü #1

  Darbe girişimini protesto etmek amacıyla Avcılar'da düzenenen 'Demokrasi Nöbeti'nde çeşitli parti temsilcileri bir araya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, "Onlardan (darbeciler) bir tanesi bugün (pazartesi) benim bahsettiğim 'Vatan Hainleri Mezarlığı'na gömüldü. Bir tanesi gömüldü. Ailesi istememiş ve 'Vatan hainleri mezarlığına' gömüldü" dedi.

  KATILIM ÇOK YOĞUNDU

  Avcılar'da yaklaşık 5 bin kişinin katılımı ile 'Demokrasi Nöbeti' mitingi yapıldı. İBB Başkanlığı Mehteran Bölüğü'nün de konser verdiği dün akşam saat 22.00 sıralarında başlayan mitinge Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar Belediye Başkanı CHP'li Handan Toprak Benli ve parti ilçe temsilcileri katıldı.

  İBB Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran halkın vatan, milli irade söz konusu olduğunda siyasi görüşleri bir kenara bırakarak kol kola girdiğini, sergiledikleri duruşma büyük bir millet olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi. Topbaş, şöyle konuştu:

  Darbecilerden biri vatan hainleri mezarlığına gömüldü VİDEO

  "BÜTÜN NİYETLERİ SİZ BOZDUNUZ"

  'Tankların, topların namluların önünde durdunuz. Ama Feto'nun asker kisveli teröristlerinin geleceğimizi karartmalarına izin vermediniz. Bütün niyetleri sizler bozdunuz. Sevgi selini bu güzelliği kısır çekişmelere kurban etmeyelim.

  "VATAN HAİNLERİ MEZARLIĞINA GÖMÜLDÜ"

  "Yarınları güzel kılalım. Devletin bekası ve geleceğini düşünelim. Onlardan bir tanesi bugün (pazartesi) benim bahsettiğim 'Vatan Hainleri Mezarlığı'na gömüldü. Bir tanesi gömüldü. Ailesi istememiş ve 'Vatan hainleri mezarlığına' gömüldü. Bu millete ihanet edenler kabirlerinde dahi rahat edemezler."

  "DARBEYE KARŞI OMUZ OMUZAYIZ"

  Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ise konuşmasında, "Hakimiyet, kayıtsız, şartsız milletindir' diyen Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatmak için nöbetteyiz. Darbeye karşı omuz omuzayız" dedi.

  "HERKES HEP BİRLİKTE VATAN, DEMOKRASİ DEDİ"

  Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan da 'Bu necip millet, başkomutanımız, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 'Vatan varsa gerisi teferruat' diyerek herkes meydanlara koştu. Hep birlikte vatan, demokrasi dedi" diye konuştu.

  İBB Başkanı Topbaş, Avcılar'dan sonra Beylikdüzü ve Büyükçekmece'de 'Demokrasi nöbeti'ne katılanları ziyaret etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir