Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.489
-0.15%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Darülaceze'ye ilk kadın başkan

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Aylin Çiftçi, Darülaceze Başkanlığı'na atanarak, kurumun ilk kadın başkanı oldu.
  • 17.07.2014 - 12:05
  Darülaceze'ye ilk kadın başkan

  Kurumun her boyutuyla işlenmesi gerektiğine dikkat çeken Çiftçi, kurumun hem tarihini hem de sosyal boyutunu ön plana çıkaracaklarını, üniversitelere, edebiyat dünyasına açma çalışmalarının olacağını belirtti.

  Darülaceze ye ilk kadın başkan #1

   1895 yılında Sultan II. Abdülhamit Han tarafından kurulan ''Şefkat Yuvası'' Darülaceze'de görev değişimi yaşandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü olan Çiftçi, görevi Nevzat Bayhan'dan devraldı.

  ''ÇOK FARKLI BİR YER''

  Çiftçi, görev değişikliğini ve yeni görevinde yapmayı hedeflediği çalışmaları AA muhabirine anlattı. Yeni görevini ''çok etkileyici'' olarak değerlendiren Çiftçi, ''Çok farklı bir yer. Aslında konuların çok içinde olan bir kişi olarak ben, doğrusu burayı yeterince bilmediğimi gördüm. Çünkü buranın tamamen kendine ait bir yanı var. Burası hala 120 yıl önce Abdülhamit Han tarafından kurulmuş sistemle gidiyor. O kadar muazzam bir alt yapı oluşmuş ki, o bugünü bile taşıyor'' diye konuştu.

  ''MÜTHİŞ BİR BİRİKİM''

  O dönemde oluşturulan yönetmeliğin bugün aynı şekilde kullanılabildiğini ifade eden Çiftçi, ''Bu müthiş bir birikimdir ve alt yapıdır'' dedi.

  Kurumun çalışanları dahil olmak üzere devletten hiçbir destek almaksızın hayırseverlerle, gayri menkullerden edinilen gelirlerle hizmetleri yürüttüğünü aktaran Çiftçi, bunun Türkiye'deki sosyal devlet anlayışı içinde, fakire, mağdura bakım hizmeti verilen yerlerde uygulanması gereken bir sistem olduğunu söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir