Euro
10.1139
0.55%
Dolar
8.5962
0.83%
Altın
484.94
0.92%
Borsa
1.426
0.54%
Bitcoin
407.000
0.14%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Davutoğlu ABD ve Çin dışişleri bakanlarıyla görüştü

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili Hillary Clinton ve Yang Cieçı ile görüştü.
  • 09.10.2012 - 21:09
  Davutoğlu ABD ve Çin dışişleri bakanlarıyla görüştü

  Davutoğlu ABD ve Çin dışişleri bakanlarıyla görüştü #1

  Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Hillary Clinton, Davutoğlu'na, Türkiye-Suriye sınırındaki son gelişmelerden duyduğu kaygıyı aktardı ve olaylardan duyduğu üzüntüyü iletti.

  Clinton, Türkiye'nin Suriye'deki son gelişmelerle alakalı NATO çerçevesinde atılmış ve atılabilecek adımları desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini belirtti.

  DAVUTOĞLU-ÇİEÇİ GÖRÜŞMESİ

  Bakan Davutoğlu, Suriye'deki son gelişmelere ilişkin Çin Dışişleri Bakanı Yang Cieçı ile de telefonla görüştü. Davutoğlu, Yang Cieçı'ya, Akçakale olayı ve sonrasındaki gelişmeleri ayrıntılı olarak aktardığı bildirildi.

  Çin Dışişleri Bakanı Yang Cieçı da Davutoğlu'na, Türkiye'nin kendi güvenliği konusundaki endişelerini anlayışla karşıladıklarını belirterek, Suriye sınırında yaşanan top atışı olayını yakından takip ettiklerini, Türk vatandaşlarının ölümü ve yaralanmasından büyük üzüntü duyduğunu ifade ettiği vurgulandı.

  Yang Cieçı ayrıca olayda yakınını kaybeden ailelere, Türk Hükümeti'ne ve Türk halkına başsağlığı dileğinde bulunarak, Suriye konusundaki gelişmeler hakkında daha yakın temas içinde kalınması hususunda mutabakat sağlanmasını dile getirdiği bildirildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir