Petrol
96.74
-0.68%
Euro
18.5495
0.73%
Dolar
17.9452
0.43%
Altın
1.03
0.05%
Borsa
2874
1.56%
Bitcoin
437.794
5.38%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  Davutoğlu: CHP iddiasını ispatlasın istifa ederim

  Davutoğlu, Siyaset Meydanı programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
  • 29.03.2013 - 06:22
  Davutoğlu: CHP iddiasını ispatlasın istifa ederim

  Davutoğlu: CHP iddiasını ispatlasın istifa ederim #1

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Mavi Marmara saldırısıyla ilgili Türkiye'den özür dilemesinin, ısrarla yürütülen bir politikanın ürünü olduğunu belirterek, ''Her diplomatik alanda İsrail'e ciddi bir baskı uygulandı'' dedi.

  Anamuhalefet partisi sözcüsünün, Katar'da birtakım gizli anlaşmalar imzalandığı yönündeki iddialarına ilişkin soru üzerine Davutoğlu, ''Devlet geleneğimiz açısından büyük hicap duydum'' yanıtını verdi.

  "MUHALEFETİN SEVİYESİ OLMALI"

  ''Siyaset muhalefet etmeyi gerektirir ama muhalefetin de bir seviyesi olması lazım'' ifadesini kullanan Davutoğlu, yapılanın sadece kendisine değil, Türkiye Cumhuriyeti devletine saygısızlık olduğunu söyledi.

  "İSPAT ETSİNLER İSTİFA EDERİM"

  Dışişleri Bakanlığı yaptığı sürede kayda geçmemiş hiçbir şeyin bulunmadığını anlatan Davutoğlu, ''İspat etsinler. Böyle bir anlaşmayı bırakın, böyle bir toplantının olduğunu ispat etsinler, bir saniye durmam, istifa ederim. Bütün millet önünde özür dilerim, bir daha da dış politika, siyaset konusunu ağzıma almam'' diye konuştu.

  Bazı basın yayın organlarında da bu yönde yalan haberlerin yer aldığına işaret eden Davutoğlu, ''Türkiye'nin elde ettiği bu olağanüstü diplomatik başarı gölgelenmek isteniyor'' dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir