Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
497.201
3.55%
1ºC
İstanbul
Yağmur ve kar 1 C

  Davutoğlu: Çözüm sürecinde kararlılığımız kesindir

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Filipinler'de çözüm sürecine yönelik açıklamalarda bulundu.
  • 18.11.2014 - 08:11
  Davutoğlu: Çözüm sürecinde kararlılığımız kesindir

  Davutoğlu: Çözüm sürecinde kararlılığımız kesindir #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) İmralı ve Kandil'le görüşmeleri yürüten heyetinin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'la bir araya gelmesiyle ilgili konuştu.

  "KARARLILIĞIMIZ KESİNDİR"

  Görüşmelerin devam edebileceğini söyleyen Davutoğlu, bunu bazı şartlara bağlayarak, "Bu görüşmeler devam edebilir. Ta ki kimse Çözüm Süreci'nden hareketle Türkiye'deki kamu düzenini bozmaya kalkışmasın. Ta ki kimse Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan Kürt vatandaşlarımızı istismar ederek veya onlara zulüm ederek Çözüm Süreci'ni akamete uğratmaya kalkışmasın. Bizim Çözüm Süreci'ndeki kararlılığımız kesindir." ifadelerini kullandı.

  "TEREDDÜTSÜZ HER TÜRLÜ ADIMI ATACAĞIZ"

  Davutoğlu, hükümetin çözüm sürecini devam ettireceğini de, "Hükümetimiz, kim ne yaparsa yapsın Türkiye'deki kalıcı istikrarı karşılıklı anlayış içinde sürdürecek, Çözüm Süreci'ni her zaman savunmaya devam edecektir. Bunu başarmak konusunda da tereddütsüz her türlü adımı atacağız" sözleriyle hatırlattı. HDP heyeti Akdoğan ile bir araya geldikten sonra, "diyalog kanallarını açma" amacıyla yapılan görüşmenin ardından müzakerelerin hızlandırılacağını açıklamıştı. Heyetin İmralı'ya gidişi de bu görüşmelerden sonra netleşecek.


  Görüş Bildir