Petrol
109.93
-1.45%
Euro
16.27
0.96%
Dolar
15.58
0.64%
Altın
914.83
-0.74%
Borsa
2423
0.15%
Bitcoin
472.263
-0.70%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nun kaprisleriyle uğraşamayız İZLE

  Başbakan Ahmet Davutoğlu KKTC ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu.
  • 16.09.2014 - 09:43
  Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nun kaprisleriyle uğraşamayız İZLE

  Davutoğlu: Kılıçdaroğlu nun kaprisleriyle uğraşamayız İZLE #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak için KKTC'ye gitti. Atatürk Havaalanı'nda basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, açıklamasında şunları söyledi:

  "Kıbrıs'taki kriz Rum kesimi tarafından kaynaklanıyor. Sayın Eroğlu'yla son dönemdeki ilişkileri ele alacağız. Kıbrıs'a verdiğimiz desteği bir kez daha göstermek için orada olacağız. 12 yılda Kıbrıs çok büyük aşama kaydetti. Su projesiyle Kıbırs'a büyük bir olanak sağlanacak. Kıbrıs tüm engellemelere rağmen demokrasiyi kurmuş bir ülkedir. Tüm siyasi liderlerle görüşeceğiz.

  BEDELLİ ASKERLİK

  Milli Savunma Bakanımızdan da Genelkurmay Başkanımızdan da kapsamlı bir brifing aldıktan sonra bu konudaki ihtiyacı değerlendireceğiz. Bu çerçevede atılması gereken adımlar varsa bunları birlikte gözden geçireceğiz. Ama öncelikle bu konuda gerçek tablonun ne olduğu hususunda daha geniş, kapsamlı bir brifing alacağım.

  Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nun kaprisleriyle uğraşamayız İZLE

  KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARI

  Bu kuruluşlar objektif değerlendirme için varlar. Ufak bir gerilimde negatif mesaj veriyorlar. Siyasi istikrarın ekonomi üzerindeki olumlu etkisini gözönüne almalıdırlar. Kimsede kriz beklentisi yok, seçimler sonrası çok daha olumlu bir hava hakim ama bu kuruluşlar bunu hiç dikkate almadan değerlendirme yapıyorlar. Bu kuruluşlardan siyasi nitelikli olmayan, piyasayı yanlış yönlendirmeyen objektif değerlendirme yapmalarını bekliyoruz."

  "KILIÇDAROĞLU'NUN KAPRİSLERİYLE UĞRAŞAMAYIZ"

  Ahmet Davutoğlu, kendisi ile görüşmek için bazı şartlar öne süren Kılıçdaroğlu ile görüşüp görüşmeyeceği yönündeki bir soruya da şu cevabı verdi; "Alacaksa selam veririz, elimizi uzattığımızda elimiz havada kalmazsa birlikte bu yürüyüşü yürürüz, ama engel oluyorsa bu yürüyüşte alıp kenara koyarız. Kılıçdaroğlu'nun kaprisleriyle uğraşamayız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir