Petrol
94.74
1.47%
Euro
18.2495
-0.62%
Dolar
18.5844
-0.23%
Altın
1.024
-0.11%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
375.484
-0.62%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Davutoğlu: Ne kadar mazlum varsa hepsine kapımız açık

  Başbakan Davutoğlu, "Dünyada ne kadar mazlum varsa kapılarımızı açmaya devam edeceğiz" dedi.
  • 17.10.2014 - 03:18
  Davutoğlu: Ne kadar mazlum varsa hepsine kapımız açık

  Davutoğlu: Ne kadar mazlum varsa hepsine kapımız açık #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Davutoğlu, Yunus Emre Enstitüsünce Keçiören Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'nde düzenlenen "Yaşayan Gazze" programında yaptığı konuşmada, böyle bir gecede Gazze'nin bir kez daha gönüllerde hissedildiğini söyledi.

  "Aziz dostum" diye hitap ettiği, "Gazze Risalesi"nin şairi Cahit Koytak'a ve piyanoyla Koytak'a eşlik eden, "Hem dostum hem akrabam" dediği piyanist Tuluyhan Uğurlu'ya teşekkür eden Davutoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

  "GAZZE'DE KAFASINA BOMBA YAĞARKEN ARAKAN'I DÜŞÜNÜYOR"

  "(Gazze'de) Birisi elimden tuttu, heyecanla 'Üstad, seni geçenlerde Arakan'da gördüm, ne olur Arakanlıları yalnız bırakmayın' dedi. Düşünün öyle bir Gazzeli ki tepesinden bombalar yağıyor, içeride en yakınını şehit vermiş insanlar, ölüm tehdidi altındalar ama gönüllerinden Arakan'ı eksik etmiyorlar."

  "GAZZE ARAKANDIR, ŞAM'DIR, BAĞDAT'TIR, SOMALİ'DİR"

  "Onlara o direniş gücünü veren şey, savundukları Gazze'nin aynı zamanda Arakan olduğunu hissetmeleridir. Savundukları Gazze'nin aynı zamanda Şam, Bağdat, Somali olduğunu hissetmeleridir. Onlar Gazze'yi savunmuyorlar, onlar tarihe, mekana ve zamana sinmiş olan bir imanı savunuyorlar, muhabbeti, aşkı savunuyorlar."

  "GAZZELİ YUSUF" RİSALESİ

  "Her yer bazen Gazze, her çocuk bazen Yusuf oluyor. Eğer Gazzeli Yusuf'a hitaben yazılan risaleyi dikkatli okursanız, Gazze'de zulüm çekilen her mekanı, Yusuf'ta da zulüm gören her çocuğu bulursunuz."


  Görüş Bildir