Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
387.481
-9.17%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Davutoğlu Zaman'ın o haberine isyan etti İZLE

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Cemaat'in yayın organı Zaman'ın kendisi hakkında yaptığı haberlere ateş püskürdü.
  • 10.04.2014 - 09:17
  Davutoğlu Zaman'ın o haberine isyan etti İZLE

  Davutoğlu Zaman ın o haberine isyan etti İZLE #1

  24 TV'de Açık Görüş programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, kendisi hakkında Cemaat medyasında çıkan bir habere isyan etti. 

  Davutoğlu Zaman'ın o haberine isyan etti İZLE

  ''SABREDİYORUM''

  Söz konusu haberde, İngilizce metin ile Davutoğlu'nun adı seks skandallarıyla irtibatlandırılmak isteniyordu. Davutoğlu; "bir değil, iki değil, sabrediyorum" diye konuştu. 

  BİZİ BÜTÜN DÜNYADA ZANLI DURUMUNA DÜŞÜRECEKLER

  Davutoğlu şöyle konuştu; ''Neredeyse Başbakanımızı, beni savaş suçlusu gibi Uluslar arası Mahkeme’ye götürecek eylemlerin içine girecekler. MİT TIR’larını durdurmaktan tutun da El-Kaide suçlamasıyla hakkımızda yapılan çalışmaları yapacaklar ve bizi bütün dünyada zanlı durumuna düşürecekler. 

  ''SİZ NE YAPMAK İSTİYORSUNUZ?''

  Ve bu mektuplar meselesi yeni olmuyor. Bu grubun İngilizce yayın organı (Today’s Zaman) son iki yıldır (bakın nelere sabrettik) ve o zaman yetkililerine de söyledim “siz ne yapmak istiyorsunuz?” diye mesaj ilettim. Türkiye’yi sanki El-Kaide’yi destekliyormuş gibi manşetler atmak, İran’la şu hesaplar içindeymiş gibi manşetler atmak, Türkiye’yi şikayet etmek ve karşılığı olmayan şeyler. 

  SABRIMIZ OLGUNLUĞUMUZDAN

  Bakınız o kadar acıdır ki bu hukuk açısından da. Yani bazı şeylere sabrediyoruz ama sabrımız yanlış anlaşılmasın. Sabrımız olgunluğumuzdan ve hala bu çevrelerde vicdan sahibi kişilere duyduğumuz saygıdandır.

  SEKS SKANDALI İÇİN ÖZÜR

  Bir yazar şu başlıkla yazı kaleme aldı: “Davutoğlu Dışişleri Bakanlığı’ndaki seks skandalı için özür dilemelidir.” Bu İngilizce yayınlanıyor ve bu yaklaşık bir sene önce yayınlandı. 

  ''EKREM BEY'İ ARADIM''

   O zaman Ekrem Bey’i aradım. Olay ne biliyor musunuz? Birkaç Dışişleri mensubu mağdur olarak (bu İzmir’deki şehit olayı varya, eskort kızlar) dinlenmeye çağırıldı. Yani hakkında haksız bir şekilde bir şeyler yazılmış. 

  ''ŞİMDİYE KADAR BU KONUYU HİÇ AÇMADIM''

  Ve onun üzerinden beni İngilizce bir yayında seks skandalı gibi bir lafla irtibatlandırarak özür dilemeye çağıran bir yazı yayınlıyorlar. Bakın bundan şimdiye kadar hiç bahsetmedik. Bu konuyu hiç açmadım. 

  ''BEN BUNA SABREDİYORUM''

  Aynı yazıda nasıl Clinton Wikileaks dolayısıyla özür diledi Davutoğlu da bu sebeple özür dilemeli. Benim bildiğim bir olay değil. Dışişleri mesuplarımızdan ola ki bir hata yapmış olabilir de (her toplulukta olduğu gibi.) Ayrıca hata yapılmamış. Bu mensuplarımız mağdur olarak mahkemeye çağrılmışlar ve sen bunu seks skandalı gibi son derece ahlaki bakımdan benim adımla konamayacak şeyi yazıyorsun. Ve ben buna sabrediyorum. Bir, iki, üç…


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir