Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.534
-1.57%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C

  Davutoğlu'ndan İhsanoğlu'na: Bunun adı cehalettir

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Ekmeleddin İhsanoğlu'na, yaptığı yorumlarla ilgili 'bunun adı cehalettir' diyerek sert eleştirilerde bulundu.
  • 17.07.2014 - 14:12
  Davutoğlu'ndan İhsanoğlu'na: Bunun adı cehalettir

  Davutoğlu ndan İhsanoğlu na: Bunun adı cehalettir #1

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu NTV'de katıldığı programda Gazze'de yaşanan insanlık dramını değerlendirdi. Şu anda dünyada Gazze için ses çıkartan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi ve İsrail Dışişleri Bakanı'nı ciddiye almadığını söyledi. Çatı aday İhsanoğlu'nun açıklamalarınaysa sert tepki gösterdi.

  ''TEK GÜÇLÜ SES TÜRKİYE'DEN VE KATAR'DAN ÇIKMAKTA''

  ''İsrail bu hareketlarda savaş hukukunu da ihlal ediyor. Ateşkes ilan edilsin ama İsrail kontrol edilebilsin. Mısır şimdi tünelleri ve refah kapısını kapattı. İsrail bastıracağı kadar bastırdı. Müslüman ülkelerinin durumu ortada. Tek güçlü ses Türkiye'den ve Katar'dan çıkmakta. Şalid takasında serbest bırakılan tüm Filistinliler yeniden tutuklandı. Tünelleri kapatırsanız havalimanı açacaksınız.

  ''TÜRKİYE MASUM İNSANLARIN CANINI DÜŞÜNDÜ DİYE Mİ ATEŞKES BOZULUYORMUŞ''

  Her yerden abluka altına alınan bir ülke olabilir mi? Ateşkesin devamlı olması lazım. İsrail Dışişleri Bakanı'nı asla ciddiye almadım. İşgal ettiği yerlerde tasfiye edilmesini istiyor insanların. Türkiye masum insanların canını düşündü diye mi ateşkesi bozuyormuş. İsrail istiyor ki Filistin halkı sahipsiz kalsın. Böyle bir şey olur mu!

  ''İSRAİL'İN TUTUMU ORTADA''

  Bugün ateşkes ilan ediyor ertesi gün bozuyor. Bu düzen sürdürülebilir değil. Bazı Arap ülkeleri ve İsrail'in tutumunu gördüğüm zaman çok umutlu değil ama umutsuz da değilim. ''

  ''BUNU BİLMİYORSA BUNUN ADI EN MASUM HALİYLE CEHALETTİR''

  Davutoğlu, İhsanoğlu'nun sadece Türkler kaçırıyorlar sözünü şöyle değerlendirdi: ''Libya'da ABD büyükelçisi kaçırıldı. Fransa'nın büyükelçiliği basıldı. Somali'de ABD büyükelçisi öldürüldü. Kendisi bunu bilmiyorsa en masum hali bu işin adı: cehalet olur. Eğer bunu bilmiyorsa cahilliktir. Eğer bunu sadece Cumhurbaşkanı adayı olarak yapıyorsa bu zaten gayri ahlaki bir tutumdur.

  2 YIL ÖNCE NE SÖYLÜYORDUN?

  Şimdi Beşar Esed için 7 yıl daha görevde bunu görmezden gelemeyiz diyor. Bu şimdi mi aklınıza geldi. Adamın 2 yıl önce Beşar Esed'e neler söylediğini ortaya koyarlar. İslam İşbirliği Teşkilatı'nda görev alırken başka bir şey söyleyeceksiniz, şartlar değiştiğinde başka bir şey söyleyeceksiniz. Suriyeli mülteciler hakkında söyledikleri ortadadır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir