Petrol
93.24
-0.15%
Euro
18.2504
-0.02%
Dolar
17.9547
-0.02%
Altın
1.027
0.01%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.105
-0.83%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Davutoğlu'ndan Türk okulları kapatılacak iddiasına yanıt

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu.
  • 10.04.2014 - 07:46
  Davutoğlu'ndan Türk okulları kapatılacak iddiasına yanıt

  Davutoğlu ndan Türk okulları kapatılacak iddiasına yanıt #1

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakan'ın muhtemel cumhurbaşkanlığı adaylığı, yurt dışındaki Türk okullarının kapatılacağı iddiaları ve Suriye güvenlik toplantısında savaş çıkarılacaktı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

  Kanal 24 televizyonuna konuşan Davutoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

  "SAVAŞ ÇIKARMAK İSTESEK UÇAĞIMIZ DÜŞTÜĞÜNDE ÇIKARIRDIK"

  "Orası Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprağıdır. O toprağa dönük bir saldırı olma ihtimali söz konusu, biz o saldırıya nasıl mukabelede bulunuruz diye konuşuyoruz. Nasıl saldıralım diye konuşmuyoruz ki"

  "Yani Türkiye savaş çıkarmak istese, Allah aşkına uçağımız düştüğünde, Akçakale'ye top mermileri düştüğünde çıkarmaz mıydık? Biz şu ana kadar 'Türkiye'yi savaş dışında nasıl tutarız?' diye çaba gösterdik."

  "ORTAYA ÇIKARILACAK"

  "Soğukkanlı bir şekilde araştırıyoruz. Herhangi bir tarzda aceleci açıklama yapmaktan da kaçınıyoruz. Bu öyle veya böyle ortaya çıkartılacak. MİT müsteşarımız, emniyetimiz, bütün güvenlik birimlerimiz çok titiz bir çalışma yürütüyor. Belli aralıklarda bize bilgi veriyorlar. Sabırla netice alana kadar bunu yürüteceğiz. Bu herhangi bir dinleme değil. Orada bir de tahrip var. Yani hem dinleme hem sonra da montaj var"

  "KILIÇDAROĞLU HALA CEVAP VERMEDİ"

  "Yalnız dikkat çekici şey, bir konuda Kılıçdaroğlu'nun hala cevap vermemiş olması. İki gün önce Kılıçdaroğlu 'Genekurmay'ı uyarıyorum..." şeklinde bir takım imalarda bulundu. Acaba bu kayıtları önce ona mı dinletildi? Hala cevap alamadık."

  "TÜRK OKULLARININ KAPATILACAĞI İDDİASI YALAN"

  "O okulların her bir taşında bizim emeğimiz var. Her birini gittim ziyaret ettim. Her biri için gittim izin istedim. Bir anda siz masum Türk okullarını kapatma talimatını vermekle suçlanıyorsunuz. Olmayan bir talimat ayrıca. Hayır, kapatmak diye bir talimat yok."

  "BAŞBAKAN CUMHURBAŞKANI OLMAK İSTERSE HAKKIDIR"

  "Kimse, hiçbir şekilde tereddüt ifade etme hakkına da haddine de sahip değil. Sayın başbakanımız cumhurbaşkanı olmak isterlerse hem hakkıdır hemde buna gücü yeter."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir