Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.311
0.35%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Davutoğlu'ndan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

  Başbakan Davutoğlu, İlköğretim Haftası ve yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, eğitim sistemi vurgusu yaptı.
  • 15.09.2014 - 08:16
  Davutoğlu'ndan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

  Davutoğlu ndan yeni eğitim öğretim yılı mesajı #1

  Başbakan Davutoğlu, İlköğretim Haftası ve yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, bir ülkenin kalkınması ve müreffeh milletler arasında yer alması için sağlam bir eğitim sistemine sahip olmasının önemine dikkati çekti.

  OLANAKLARI YETERSİZ ÇOCUKLARA YARDIMLAR YAPILDI

  Mesajında, "Bizler bu şuurla, son yıllarda ülkemizin en büyük eğitim atılımlarını gerçekleştirmek ve geleceğimize yön verecek projeler üretmek gayreti içinde olduk" ifadesine yer veren Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan büyük yatırımlarla maddi yetersizlikler nedeniyle eğitim öğretim olanakları yetersiz olan, kültür, sanat ve bilim etkinliklerinden mahrum kalan çocuklara birçok imkan sağlandığını vurguladı.

  ''EŞİT VE ÖZGÜR EĞİTİM HAKLARI''

  Gerçekleştirilen bir dizi reform sonucunda, eğitim sisteminin daha modern ve daha özgürlükçü bir yapıya kavuştuğunu kaydeden Davutoğlu, mesajında "Böylece hangi dine mensup olduğuna, hangi dili konuştuğuna bakılmaksızın çocuklarımız, değerlerinden ayrılmayarak eşit ve özgür eğitim haklarına kavuştular" değerlendirmesini yaptı.

  Son 10 yılda, eğitimde teknoloji ve bilimin ön plana çıkarıldığını, Türkiye'nin her köşesine bilgisayar ve elektronik ekipmanlar gönderildiğini ifade eden Davutoğlu, öğrencilerin teoride değil pratikte de bilimi öğrenme ve uygulama imkanı bulduğunu belirtti.

  ''DAHA BİLİNÇLİ GENÇLER''

  Başbakan Davutoğlu, mesajını şöyle sürdürdü: "Gayemiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi birey olma bilincine sevk eden, onların birer vatandaş olarak ülkelerine ve milletine faydalı olma idrakiyle yetişmelerini sağlayacak bir eğitim sistemidir. Bu itibarla, sahip olduğumuz birikimle daha bilinçli, daha demokratik ve dünyadaki diğer ülkelerin çocukları ve gençleri ile her alanda rekabet gücü olan bir nesil yetiştireceğimize inancım tamdır.

  Bu düşüncelerle 2014-2015 eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle İlköğretim Haftasını kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir