Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.3754
-0.07%
Dolar
16.6414
0.02%
Altın
972.15
-0.09%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
341.665
-0.28%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Davutoğlu'nu eleştiren Cumhuriyet Atatürk'ü unuttu

  Davutoğlu'nu eleştiren Cumhuriyet Atatürk'ü unuttu

  Cumhuriyet Gazetesi, Başbakan Davutoğlu'nun annelerle ilgili sözlerini "sakıncalı" buldu.
  • Detay Haber
  • 04.02.2016 - 07:40

  Davutoğlu nu eleştiren Cumhuriyet Atatürk ü unuttu #1

  AKP il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada kadınlara doğum izni müjdesi veren Başbakan Davutoğlu doğumu vatani göreve benzeterek şu açıoklamalarda bulunmuştu:

  "Bizim için doğum yapan kadın hem mübarek bir görev yapıyor hem de vatani bir görev yapıyor. Doğum yapan bütün kadınların hizmeti, vatani hizmet sayılmalıdır"

  CUMHURİYET'E GÖRE "SAKINCALI" BİR AÇIKLAMA

  Başbakan'ın sözlerine "tartışma yaratan açıklamalar" başlığıyla sayfasında yer veren Cumhuriyet Gazetesi, Davutoğlu'nun sözlerini "Başbakan Davutoğlu, Erdoğan'ın en az 3 çocuk koşuluna yeni bir boyut getirdi. Davutoğlu, kadınların doğum yapmasını askerlik görevi ile aynı kategoriye aldı" şeklinde yorumlayarak, Başbakan'ın sözlerine aykırı bir çıkış havası vermeye çalıştı.

  ATATÜRK'ÜN ANNELİK HAKKINDAKİ SÖZLERİNİ UNUTTULAR

  Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in adını her fırsatta kendilerine siper edinen Cumhuriyet Gazetesi, Davutoğlu'nun annelikle ilgili sözlerini olumsuz bir söylemmiş gibi üstü kapalı eleştirdi.

  Yıllardır anneliği kadına "angarya" olarak akıllarda yer ettirmeye çalışan bozuk zihniyete yol verirken, Atatürk'ün annelik hakkındaki değerli sözlerini unuttular..

  "Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir."

  "Kadının en büyük vazifesi analıktır. İlk terbiye verilen yer ana kucağı olduğu düşünülürse bu görevin önemi gerektiği gibi anlaşılır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir