Euro
10.1266
0.2%
Dolar
8.5601
0.09%
Altın
495.53
0.24%
Borsa
1.36
0.77%
Bitcoin
326.000
1.56%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  DBP'li başkanın kapısına kedi kafası bırakıldı

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin DBP'li Belediye Başkanı Seferi Yılmaz, 19 Temmuz'da makam odasının önüne başı kesik bir kedi bırakıldığını söyledi.
  • 14.08.2014 - 16:21
  DBP'li başkanın kapısına kedi kafası bırakıldı

  Şemdinli'de 9 Kasım 2005'teki bombalı saldırıda 1 kişinin ölümü, 1 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan Umut Kitabevi'nin sahibi olan ve 30 Mart yerel seçimlerinde daha sonra adı Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) olan BDP 'den (Barış ve Demokrasi Partisi) Şemdinli Belediye Başkanı seçilen Seferi Yılmaz'ın makam odasının önüne 19 Temmuz'da başı kesik bir kedi bırakıldığı belirtildi.

  DBP li başkanın kapısına kedi kafası bırakıldı #1

  ''VERİLEN MESAJ AÇIKTIR''

  Poşetteki başı kesik kediyi, sabah saatlerinde belediye binasına gelen bir personel fark etti. Bu olayla ilgili Belediye eş başkanları Yılmaz ve Nahide Yıldız ilk kez bugün açıklama yaptı. Yılmaz, başı kesik kedinin kendi odasının girişine bırakılmasının normal olmadığını belirterek, "Bizler de başta bu olayı abartılmaması için kamuoyuna açıklamadık. Olayı tartışıp kendi aramızdaki zayıf noktalarımız nelerdir onun üzerine yoğunlaştık. Bu noktada verilen mesaj açıktır. Biz de bu mesajı almışız, çok yeterli olmasa da belirli tedbirleri almış bulunmaktayız" dedi. 

  ''HERKES FARKLI YORUMLUYOR''

  Yıldız ise konuyla ilgili belediye çalışanlarıyla acil toplantı yaptıklarını ve bundan sonra neler yapılacağı konuları üzerinde durduklarını anlattı. Olayı yetkililere bildirdiklerini belirten Yıldız, ilk anda konuyu basına yansıtmak istemediklerini, başı kesik kedinin kimler tarafından bırakıldığını da bilmediklerini belirterek, "Bırakan her kimse bize açıkça bir mesaj gönderdiğini düşünüyoruz. Bu olayda herkes farklı yorumlar yapıyor. Seferi başkana, 'Sen 7 canlısın bombaladık ölmedin. Birçok nedenlerle üzerine geldik ölmedin. Ne olursa olsun bir gün senin kafanı keseriz' demek istediklerini düşünüyoruz" diye konuştu. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir