Petrol
86.1
0.62%
Euro
19.659
0.15%
Dolar
18.637
0.01%
Altın
1.077
0.08%
Borsa
4889
0.00%
Bitcoin
327.489
1.53%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  DEAŞ ve PKK/PYD'nin komuta kontrol tesisleri vuruldu

  Fırat Kalkanı Harekatı'nda DEAŞ ve PKK/PYD'li teröristlerce kullanılan komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar imha edildi.
  • 09.11.2016 - 11:35
  DEAŞ ve PKK/PYD'nin komuta kontrol tesisleri vuruldu

  Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nda 78. gün geride kaldı. Harekat kapsamında Mare ve Rai hattında, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca Rai'nin güneyinde yer alan Numan, Susanbat, Tall Curji, Şabiran, Tarhin, Tubacık, Küçük Şandi'de büyük ölçüde kontrol sağlandı, tam kontrol sağlanmasına yönelik faaliyetler ile mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği devam ediyor. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 2 muhalif şehit oldu, 26 muhalif yaralandı, destek sağlayan unsurlarda ise zayiat ve hasar meydana gelmedi.

  BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İMHA EDİLDİ

  Terör örgütü DEAŞ'a ait bomba yüklü bir araç, Tall Curji bölgesinde imha edildi.

  90 DEAŞ, 5 PKK/PYD HEDEFİ VURULDU

  Hedef tespit vasıtalarıyla tespit edilen 90 terör örgütü DEAŞ ve 5 PKK/PYD hedefine ateş destek vasıtalarıyla atış yapılarak, teröristlerce kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar imha edildi.

  6 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

  Koalisyon güçlerince, Maşibayn ve Tubacık bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütü unsurlarına yönelik 2 hava harekatı gerçekleştirilerek 6 terörist etkisiz hale getirildi, 1 Doçka monteli araç ve 1 havan imha edildi. Terör örgütü DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde, muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerince 20 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edildi.


  Görüş Bildir