Euro
9.3987
0.5%
Dolar
7.8412
0.35%
Altın
450.6
0.23%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
142.515
2.87%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Demirağ'dan Mustafa Kemal'in askerleriyiz sloganına tepki

  Demirağ'dan Mustafa Kemal'in askerleriyiz sloganına tepki

  Sanatçı Melike Demirağ, Sanatçılar Girişimi'nin düzenlediği etkinlikte slogan atılınca tepki gösterdi.
  • 24.12.2012 - 09:44

  Demirağ dan Mustafa Kemal in askerleriyiz sloganına tepki #1

  Sanatçılar Girişimi, "Reddediyoruz/Ferman Padişahın Ülke Bizimdir" sloganıyla Bostancı Gösteri Merkezi'nde Büyük Buluşma isimli bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ile Tarık Akan, Levent Kırca, Bedri Baykam, Aytaç Arman,Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Gülriz Sururi'nin de aralarında bulunduğu birçok sanatçı ve vatandaş katıldı.

  MELİKE DEMİRAĞ'IN PROTESTOYA MARUZ KALDIĞI O ANLAR

  Demirağ dan Mustafa Kemal in askerleriyiz sloganına tepki #2

  SALONDA "MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ" GERGİNLİĞİ

  Sanatçı Melike Demirağ da gecede 'Arkadaş' şarkısını söyledi. Melike Demirağ konuşması sırasında slogan atılması üzerine "Aman lütfen şarkı sırasında slogat atmayalım" diyerek ricada bulundu.

  "BEN PROVOKASYONA GELMEM"

  Ancak etkinliğe katılanlar Demirağ şarkı söylediği sırada "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde slogan atmaya devam edince, "Arkadaşlar lütfen slogan atılmasın. Ben gittikten sonra slogan atabilirsiniz. İşte böyle yaparsanız dengeleri bozuyorsunuz yapmayın lütfen. Arkadaşlar provakasyona gelmem. Slogan atmayın. Sevmiyorum ben sahnede slogan atılmasını. Ne kadar çabuk kavga edebiliyorsunuz" ifadelerini kullandı. "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganlarının atılmasına devam edilmesi üzerine Demirağ, Ahmet Kaya'nın "Vay Aman" şarkısını söyleyerek devam etti.

  SAHNEYİ TERK ETTİ

  Demirağ da, “Şarkı sırasında slogan istemediğimi belirtmiştim” diyerek slogan atanlara tepki gösterdi. Yaptığı ikaz üzerine yuhalanan sanatçı, sinirlenerek şarkısını yarıda kesti ve sahneyi terk etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir