Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
480.670
-8.49%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Demirel eşinin yanına defnedilecek

  Gece 02.05'te yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Süleyman Demirel Isparta'da 65 yıllık hayat arkadaşının yanına defnedilecek.
  • Ajanslar
  • 17.06.2015 - 09:56
  Demirel eşinin yanına defnedilecek

  Demirel eşinin yanına defnedilecek #1

  13 Mayıs'ta hastaneye kaldırılan Süleyman Demirel'in durumunun, bu gece yarısından sonra ağırlaştığı ve saat 02.05'te yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği belirtildi. 

  Demirel'in doktoru da kameralar karşısına geçerek gözyaşları içinde Demirel'in son dakikalarını anlattı. Demirel'in ölüm haberi üzerine pek çok siyasetçi, Twitter üzerinden baş sağlığı mesajları yayınlamaya başladı.

  Demirel eşinin yanına defnedilecek #2

  DEVLET TÖRENİ

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için, Cumhurbaşkanlarına özgü devlet töreni düzenlenecek. Törene yurt dışından da çok sayıda devlet başkanı ve siyasetçinin katılım göstermesi bekleniyor.

  EŞİNİN YANINA DEFNEDİLECEK

  Demirel'in naaşı, düzenlenecek devlet töreninin ardından 2013 yılında hayatını kaybeden 65 yıllık hayat arkadaşı Nazmiye Demirel'in yanına defnedilmek üzere memleketi Isparta İslamköy'e getirilecek ve burada toprağa verilecek.

  EN BÜYÜK ANIT MEZAR YAPILDI

  Süleyman Demirel için doğduğu topraklar İslamköy'de, Anıtkabir'den sonra Türkiye'nin ikinci en büyük anıt mezarı yapıldı.

  Süleyman Demirel için doğduğu topraklar İslamköy'de yapılan anıt mezarın inşası devam ediyor. 2000 yılında kardeşi inşaat yüksek mühendisi Şevket Demirel tarafından Çalca Tepe'ye çam ağaçları dikilerek 58 bin metrekare alan üzerine yapılan, Anıtkabir'den sonra kurulduğu alan bakımından Türkiye'nin ikinci en büyük anıt mezarı.

  DÜNYA ORMANI

  Anıt mezarda bir de dünya ormanı oluşturuldu. Bir zamanlar kayalıklar ve kıraç topraktan ibaret olan Çalca Tepe'de şu an dünyanın dört bir yanında getirilen bölge iklimine uygun farklı türden ağaç ve fidanlar dikilerek orman oluşturuldu. 'Dünya Ormanı' adı verilen orman, Demirel'in yarım yüzyıldan fazla siyaset ve dünya liderliği iddiasını simgeliyor.

  Demirel eşinin yanına defnedilecek #3


  Görüş Bildir