Euro
11.2565
0.57%
Dolar
9.668
0.68%
Altın
564.32
1.94%
Borsa
1.485
0.34%
Bitcoin
610.560
4.49%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Demirel'e Özal'ın zehirlendiği iddiaları soruldu

  Demirel'e Özal'ın zehirlendiği iddiaları soruldu

  Süleyman Demirel: "Hepsi safsata, zehirlenerek öldürüldüğüne inanmıyorum.."
  • 26.11.2012 - 12:28

  Demirel e Özal ın zehirlendiği iddiaları soruldu #1

  9. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Darbe ve Muhtıraları araştırma Komisyonu ve Özal'ın zehirlendiği iddialarıyla ilgili konuştu. Özal'ın zehirlendiği iddialarına 'Hepsi safsata, zehirlenerek öldürüldüğüne inanmıyorum' diyen Demirel, '28 Şubat'ta ben görevimi yaptım. Komisyon insanları suçlarsa yetkisini aşar' diye konuştu.

  ÖZAL'IN ZEHİRLENDİĞİNE KATILMIYORUM

  Süleyman Demirel, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürüldüğü iddialarına katılmadığını belirterek, "Ben katılmam, eğer öyle bir durum varsa bulur çıkarırlar. 19 sene bulunup çıkarılmamış şimdi dahi bulunup çıkarılması geç değildir. Artık o görev adaletindir, başkasının değildir" dedi.

  BUNLARIN HEPSİ SAFSATADIR

  Demirel, bir gazetecinin, “Bülent Akarcalı, o dönemde sizin hem Kartal Demirağ hem de Özal’ın öleceğini ima ettiğinizi söylüyor. Ne diyorsunuz” sorusuna da “Bunların hepsi safsatadır” yanıtını verdi.

  4 FARKLI ZEHİR İDDİASI

  Adli Tıp'ın Turgut Özal'ın naaşı üzerinde yapılan incelemede dışarıdan verildiği kesin olan dört zehirli madde tespit ettiği belirtiliyordu: DDT (zehir), Kadmiyum (ağır metal), Amerikyum ve Polonyum (radyoaktif madde). Turgut Özal'ın uzun vadede radyoaktif maddelerle vücudunun yorulduğu, sonra böcek ilacı ile ani ölümün sağlandığı düşünülüyordu.

  Demirel e Özal ın zehirlendiği iddiaları soruldu #2

  Ayrıntılar gelecek..

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir