Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
407.933
0.69%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Demirel'in Kılıçdaroğlu'na önerdiği isim belli oldu

  Demirel'in Kılıçdaroğlu'na önerdiği isim belli oldu

  Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla eski ANAP ve DYP'liler partiye davet ediliyor...
  • 08.11.2013 - 13:46

  Demirel in Kılıçdaroğlu na önerdiği isim belli oldu #1

  Ankara adayının henüz netlik kazanmaması nedeniyle isim arayışının sürdüğü ortaya çıkarken, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eski milletvekili İlhan Kesici'yi, Kılıçdaroğlu'na önerdiği iddia edildi.

  Parti kulislerine yansıyan bilgiye göre Kesici'nin Ankara'dan aday olmasının değerlendirilmeye bu telefon nedeniyle alındığı belirtildi. Ancak Kesici'nin aday olarak gösterilmesine sıcak bakılmadığı ifade edildi.

  20 YIL ÖNCE ERDOĞAN'A YENİLMİŞTİ

  İlhan Kesici, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olmuş ve seçimlerde Refah Partisi'nin adayı Tayyip Erdoğan'a yenilmişti.

  MANSUR YAVAŞ: UYGUN BİR ADAY OLMAM

  2009 yerel seçimlerinde MHP'den Ankara adayı olan Mansur Yavaş'ın isminin de bir süre öncesine kadar CHP kulislerinde Ankara adayı olarak konuşulması dikkatleri çekti.

  Yavaş'ın, CHP yönetimine, "Siz, sol bir partisiniz. Ben hayatım boyunca sağda siyaset yaptım. Sizin partinize uygun bir aday olmam" diyerek daveti geri çevirdiği öğrenildi.

  CHP'de Ankara adayının kim olacağının ay sonu netleşebileceği ifade edilirken, parti kulislerinde Kesici'nin dışında bu görev için Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Yalçın Karatepe ve eski Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım'ın isimleri geçiyor. Aday adaylığını açıklayan Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç'ın da çalışmalarını sürdürdükleri belirtildi.

  'GENEL BAŞKANI KIRAMADIM'

  Genel Başkan Yardımcılığı görevinden 23 Ekim günü istifa ettiğini duyuran CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, dün sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından, görevine döndü. Kılıçdaroğlu'nun, "İstifanızı onaylamadık. Göreve devam etmenizi istiyorum" sözleri üzerine Halıcı, istifa dilekçesini geri aldı. Görüşmede Halıcı'nın istifasına karar verdiği toplantıda vurguladığı şikayetlerin ise ele alınmadığı öğrenildi. Halıcı, "Genel Başkan göreve devam etmemi istedi, kendisini kıramadım. Göreve devam ediyorum. Görev alanım doğrultusunda çok önemli projeler yürütüyoruz. Gerek genel merkezi gerek örgütü bütün süreçleri intranete taşıdık. CHP, bu konuları Türkiye'de dünyada ilk defa önemseyen, hayata geçirilmesinde fikirsel olarak start veren bir parti. Şu an var gücümüzle çalışmaya, halkımızın bizden beklediği çok önemli bir görev var. AKP iktidarının demokratik yoldan değişmesi konusunda üzerimize düşen büyük bir görev var. Önümüzde üç tane seçim var. Bütün partiye görev düşüyor" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir