Dolar
7.3323
-0.0177%
Euro
8.6814
0.4582%
Altın
1930.08
0.7327%
Borsa
1115.7
0.1364%
G. Altın
455.892
0.8492%
Bitcoin
84772.68
0.2394%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Demirtaş: Başbakan PKK adına mı konuşuyor

  Selahattin Demirtaş Başbakan'ın "Paris'teki cinayet, süreci etkilemeyecek" sözlerine ilginç bir yanıt verdi.
  • 15.01.2013 - 14:35
  Demirtaş: Başbakan PKK adına mı konuşuyor

  Demirtaş: Başbakan PKK adına mı konuşuyor #1

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Erdoğan'ın Paris'te öldürülen PKK'lı 3 kadın için Diyarbakır'da düzenlenecek cenaze töreniyle ilgili provoke uyarısı için "sıkıntı olmayacağını" söyledi. Demirtaş ayrıca Başbakan'ın Paris'teki olayın başlatılan sürece etkilemeyeceğini söylediğini kaydederek, "Kendisi PKK'nın adına mı konuşuyor, şaşırdım doğrusu" dedi.

  "HALKIMIZ MÜSTERİH OLSUN"

  Demirtaş, "Cenaze töreninde niye provokasyon olsun. Dillendirmemek gerekir. Bu kadar gereksiz hassasiyet oluşturmayı doğru bulmuyoruz. Yediden 70'e herkes, bir cenaze töreninde olması gereken şekilde cenazelerine sahip çıkacaktır. Halkımız bu konuda müsterih olsun" dedi.

  "HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK"

  Diyarbakır'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Paris'te PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in öldürülmelerini değerlendirdi. Demirtaş, 3 arkadaşlarının böylesi bir dönemde öldürülmesiyle, bütün Kürt halkına korku salınmak istendiğini söyledi. Ancak hiç kimsenin cinayetlerin ardından geri adım atmadığını, halkın cenazelere sahip çıktığını belirterek, "Umut ediyorum ki bu katliamlarla provakasyon yapmak isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacak" dedi.

   "BAŞBAKAN PKK ADINA MI KONUŞUYOR"

  Demirtaş, Başbakan'ın Paris'teki olayın başlatılan sürece etkilemeyeceğini söylediğini kaydederek, "Kendisi PKK'nın adına mı konuşuyor, şaşırdım doğrusu. Öldürülen kişiler AKP yöneticisi değil. Yani açıklama yapacaksa eğer PKK'nın yapması lazım. Yani Paris'te 3 kadının öldürülmesinden sonra da süreci bozup bozmama yetkisini sayın Başbakan kendisinde görüyor. Bu doğru bir yaklaşım değil. Tabi ki sürece destek vermesi çok önemlidir" dedi.  

  Görüş Bildir