Dolar
6.704
-1.5464%
Euro
7.3604
-0.8673%
Altın
1720.02
-0.5101%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
372.388
-1.6186%
Bitcoin
59080.66
-3.5038%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C

  Demirtaş Kılıçdaroğlu'yla görüşmesinin ardından konuştu

  Selahattin Demirtaş Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 16.10.2015 - 12:06

  Demirtaş Kılıçdaroğlu'yla görüşmesinin ardından konuştu

  Selahattin Demirtaş Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından açıklama yaparak hükümete yüklendi.

  Demirtaş'ın konuşmasından satır başları;

  "ÇOK VERİMLİ BİR GÖRÜŞME YAPTIK"

  "Çok verimli bir görüşme yaptık. Sayın Kılıçdaroğlu'na çok teşekkür ederim. Bugünkü ziyaret tansiyonun düşürülmesi için önemli bir ziyaret olmuştur. Toplumun şunu bilmesi lazım bu kadar acıya rağmen karamsar olmaya gerek yok. Siyasetin geleceğe dair bir vizyon sahibi olduğunu unutmamak gerekir. Bu tür görüşmeler umudu koruma adına bizce son derece önemlidir. Yakınlarını kaybeden tüm ailelerin acısı var, kimse bu acıları hak etmiyor. Bu acıları hafifletmek için varız. HDP olarak kim diyalogtan yana adım atarsa kendisine on adım atarız. Bunun için seçildik.

  EY HALKIM SİZİ KORUYAMADIK DEMESİ LAZIM

  Biz diyaloğa kapalı bir parti değiliz. O nedenle bu tür girişimler partimiz tarafından sürdürülecek. Özür dilemesi gereken kişi ben değil Davutoğlu'dur. Başbakan'ın ey halkım sizi koruyamadık demesi lazım.

  Nereden gelmiş olurlarsa olsunlar tüm sorumluluk devlettedir. Görünen o ki çok sağlam ilişkileri var IŞİD'in Türkiye'de. Onları koruyan kollayan bir yapı var. Devlet içerisinde bunu yapanlar var. Daha önceki katliamlarda devletin üstünü örtme çabasını görerek söylüyoruz. Sen hangi soruşturmaya dayanarak devletin bu işte suçu yoktur sütten çıkmış ak kaşıktır diyebiliyorsun. Bu şüphelerimizi arttırıyor. Olayın üstünün örtülmesi çabası konusunda kuşkuluyuz.

  NEREDEYSE HDP YAPTI DİYECEKLER

  Suriye'den gelmiş olabilirler ancak Suriye'den oraya nasıl gittiler siz hep korudunuz bunları terör örgütü olarak görmediniz. Neredeyse HDP yaptı diyecekler. Ancak bu kadar pişkin olabilir bir başbakan. Üzüntü verici ama ümitsiz olmaya gerek yok çağre halktır. El ele verirsek bu politikaları düzeltiriz. Acılarımızı ortaklaştıralım noktasında acılarla alay eden yuhalayan kesimi de Allah'a havale ediyorum.

  Biz göğsünün içinde bir kalp taşıyan herkesle kardeşiz. Bizi bir araya getiren şey budur. Leyla Hanım içi yanarak figan etmiştir çağrısı resmi bir çağrı değildir.

  Görüş Bildir