Petrol
114.62
0.42%
Euro
16.33
0.58%
Dolar
15.58
0.26%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
475.031
-2.49%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Demirtaş: Muhalefet boşluğunu biz dolduracağız

  Cumhurbaşkanı Adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Yıllardır MHP ve CHP’nin taşıdığı suyla AKP’nin değirmeni dönüyor.'' diyerek çeşitli açıklamalarda bulundu.
  • 15.07.2014 - 07:58
  Demirtaş: Muhalefet boşluğunu biz dolduracağız

  demirtas

  Cumhurbaşkanı Adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Demokratik Toplum Kongresi üyeleriyle birlikte iftar yaptı. İftardan sonra konuşma yapan Demirtaş, muhalefet partilerinin görevlerini yerine getiremediğini belirterek, “Bugün meydan boş tabii. Karşısında kimse yok tabii. Ama şimdi artık büyük bir demokrasi, büyük bir halk gücünü karşısında görecek.

  ''CHP VE MHP'NİN BAŞBAKANA TERK ETTİĞİ MEYDANI BİZ DOLDURACAĞIZ''

  Meydanın boş olmadığını görecek. CHP’nin, MHP’nin Başbakan’a terk ettiği meydanı, oluşan bu muhalefet boşluğunu, biz kendi öz gücümüzle dolduracağız. Yıllardır MHP ve CHP’nin taşıdığı suyla AK Parti’nin değirmeni dönüyor. Sözde ana muhalefet partisi görevini yürüten bu partilerin yanlış muhalefet tarzıyla, AKP çarkını çevirebildi. Bu gidişata ’dur’ diyebilmenin de tek yolu özgürlükler, demokrasi ve kardeşlik konusunda gerçek, samimi projelerle ortaya çıkmaktır. Bizim farkımız budur” değerlendirmelerinde bulundu.

  ''KARDEŞÇE MÜCADELE EDEBİLSELERDİ BÖYLE OLMAYACAKTI''

  “Suriye, Irak, Lübnan’dan, Filistin’e kadar yaşanan dramı biliyorsunuz. Eğer orada mezhepler, kimlikler bir arada, kardeşçe mücadele etmeyi başarsalardı, bugün içine düştükleri bu trajediyi yaşamamış olacaklardı” diyen Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''SURİYE VE IRAK'IN DURUMUNDAN TÜRKİYE ÖNEMLİ DERSLER ÇIKARMALI''

  “Suriye ve Irak’ta yaşananlar Türkiye açısından önemli dersler çıkartılması gereken büyük mevzulardır. Tek bir mezhep, tek bir kimlik diyen herkes, bu toprakların gelmiş geçmiş en büyük vatana ihanet suçunu işliyor. Kim ‘bu topraklarda benim dışımda kimsenin yaşama hakkı yok’ diyorsa, asıl bölücü odur. Kim ki, ’benim dışımda inanç ve bir din yaşayamaz’ diyorsa bu topraklara asıl zararı veren odur. Bunlar tekçilikten başka hiçbir şeyi savunamıyorlar. Hala meydanlarda tek dil, tek millet diye meydanlarda bununla övünerek geziyorlar. Tek dil, tek millet artık bir mahallede, sokakta bile yok. Sen 76 milyonluk bir ülkeye nasıl tek dil, tek milleti dayatabilirsin. Bu kutsal değermiş gibi bunu eleştiren herkese bölücü terörist ilan ediliyor.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir