Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
353.664
-0.06%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Demirtaş'tan Bülent Arınç'a cehennem tepkisi

  Demirtaş'tan Bülent Arınç'a cehennem tepkisi

  Demirtaş: "İnşallah cennete gidecekler.."
  • 10.05.2013 - 17:33

  Demirtaş tan Bülent Arınç a cehennem tepkisi #1

  Dün Koç Üniversitesi'nin Ekonomi Politik Kulubü tarafından düzenlenen programa katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terör örgütünün ülkeden çekilmesine yönelik " 'Niye gidiyorsunuz? Daha karpuz kesecektik' deme imkanımız mı var? Cehennemin dibine gitsinler. Gidiyorlarsa bizim buna sevinmemiz gerekmez mi?" demişti.

  "İNŞALLAH MEKANINIZ CENNET OLUR"

  Arınç'a yanıt BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan geldi. Demirtaş sınır dışına çekilen PKK'lılar için "Cehennemin dibine gitsinler" diyen Arınç'ı eleştirerek, "Müslümanım, vicdan sahibiyim diyen Hükümet Sözcüsü, cehennemin dibine gitsinler diyor. 5 yıldır hükümet, PKK'dan sınır dışına çekilmesini talep ediyor. Böyle bir anlayış olabilir mi? Ben de diyorum ki, bu savaşı durdurup sınırların dışına çıkan gerillalar, yolunuz açık olsun. İnşallah mekanınız cennet olur" dedi.

  Demirtaş'tan Arınç'a cehennem tepkisi

  Demirtaş tan Bülent Arınç a cehennem tepkisi #2

  KÜRT İŞ ADAMLARINA DA SESLENDİ: "YATIRIM YAPIN, YOKSA TARİH AFFETMEZ"

  Şırnak ve ilçelerini ziyaretine İdil'den başlayan Demirtaş, Kürt iş adamlarından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne yatırım yapmalarını isteyerek, "Eğer Kürt iş adamları burada yatırım yapmazsa tarih onların boynuna büyük bir vebal yükleyecek. Para kazanmayın demiyoruz, ama kefenin cebi yoktur, bunu unutmayın. Halkınıza karşı borcunuzu yatırım yaparak ödeyin" dedi.

  Demirtaş tan Bülent Arınç a cehennem tepkisi #3


  Görüş Bildir