Euro
15.4767
-0.38%
Dolar
13.6898
-0.21%
Altın
786.96
0.05%
Borsa
1.91
0%
Bitcoin
719.936
-0.39%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C
  Baykal: Mültecileri nüfusumuza almak zorunda değiliz

  Baykal: Mültecileri nüfusumuza almak zorunda değiliz

  CHP'li vekil Deniz Baykal, "Ama komşuda yangın var diye, o yangında perişan olan insanları nüfusumuza kaydetmeye mecbur değiliz" dedi.
  • 05.07.2016 - 09:25

  Deniz Baykal, CHP eski Antalya İl Başkanı Özer Ülken ve partililerle birlikte bayram namazını her bayram olduğu gibi, Kaleiçi’ndeki Tekeli Mehmet Paşa Camii’nde kıldı. Baykal, bayram namazına dakikalar öncesinde gelerek, camideki yerini aldı. Baykal, namazın ardından cemaat ve cami imamı ile bayramlaştı.

  Baykal: Mültecileri nüfusumuza almak zorunda değiliz #1

  "DAYANIŞMAYA İHTİYAÇ VAR"

  Bayramların dayanışma günü olduğunu dile getiren Baykal, "Bu bayramda özellikle dayanışmaya ihtiyaç var. Çevremizde yangın var. İnsanlar, aileler, milletler paramparça oldu. Büyük acılar yaşanıyor, bu acılar karşısında dayanışmaya ihtiyaç var. El ele vermeye birbirimize sahip çıkmaya ihtiyaç var. Türkiye bu konuda üzerine düşeni tüm insanlığa örnek olacak şekilde yapıyor. Bu konunda kimsenin bizi suçlamaya hakkı yoktur. 4 milyona yakın Suriyeliyi Türkiye’de ağırlıyoruz. Onlara karşı insanlık görevimizi, Müslümanlık görevimizi, komşuluk görevimizi en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Dayanışma güzeldir ama dayanışmayı yapabilecek konumda olmaya devam etmek her şeyden daha önemlidir. Komşumuzda yangın olunca ne yaparız, çoluğuna çocuğuna ailesine sahip çıkarız. Açıkta kalan insanları evimize davet ederiz. Onlara gerekli desteği veririz. Türkiye bunu yapmıştır. Elbette komşuda acı çekenlere yardımcı olmak görevimizdir, bunu yapıyoruz. Evimize alıyoruz, bağrımıza basıyoruz, ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

  Baykal: Mültecileri nüfusumuza almak zorunda değiliz #2

  İNSANLARI NÜFUSUMUZA KAYDETMEYE MECBUR DEĞİLİZ

  Ama komşuda yangın var diye, o yangında perişan olan insanları nüfusumuza kaydetmeye mecbur değiliz. Yani Türkiye’nin çevresine yardımcı olabilmesi için, önce kendisine sahip çıkması lazım. Kendisi olabilmeye devam etmesi lazım. Kendisini güçlü şekilde ayakta tutabilmenin yolunu bulabilmesi lazım. Çevremizdeki faciaların bizi de çekim alanı içine sürüklemesine fırsat vermemek lazım. Türkiye’nin kendisini, gücünü, sorumluluğunu bilmesi lazım. Yardımlaşma, dayanışma evet ama Türkiye, Türkiye olarak kalmaya devam etmelidir" ifadelerini kaydetti.

  Baykal: Mültecileri nüfusumuza almak zorunda değiliz #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir