Denktaş'ın eşini ağlatan anlar

Denktaş'ın eşini ağlatan anlar

KKTC Gazeteciler ve Yazarlar Birliği, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın anısını yaşatmak amacıyla ''Savunan Adam Denktaş'a vefa'' etkinliği düzenledi.

Lefkoşa'da Golden Tulip Otel'deki etkinliğe Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş, oğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, bazı siyasiler, gazeteciler ve diğer davetliler katıldı.

Serdar Denktaş, etkinlikte yaptığı konuşmada, merhum Denktaş'ın ilk rahatsızlanmasının bugün 1. yılı olduğunu anımsatarak, 8,5 ay çetin bir mücadele verdiğini belirtti.

Denktaş'ın eşini ağlatan anlar

Denktaş, Rauf Denktaş'ın anıt mezarıyla ilgili duyurunun, Türk Mukavemet Teşkilatı'nın (TMT) kuruluş yıl dönümü olan 1 Ağustos'ta açıklanacağını söyledi.

Gecede duygusal anlar yaşayan ve gözyaşlarını tutamayan Aydın Denktaş da ''Onu hiç bir zaman unutmayacağım. Ona her zaman destek oldum, her şeye katlandım, yeter ki millet sağolsun dedim. Ama sevgili eşim, bir tanem benim, çok ani gittin, daha zamanın vardı. Daha yapacak işlerin çoktu canım, her zaman kalbimizdesin, her zaman içimizdesin. Cennet mekanın olsun'' ifadelerini kullandı.

Denktaş'ın eşini ağlatan anlar

Konuşmaların ardından Denktaş'ın yaşamını anlatan sinevizyon gösterildi.

Etkinlikte, yazdıkları eserlerle Kıbrıs Türkünün özgürlük mücadelesine katkı sağlayan bazı gazeteci ve yazarlara ''Savunan Adam Denktaş'' anı plaketi verildi.

24 Mayıs 2011'de rahatsızlanan Denktaş, 13 Ocak 2012'de Lefkoşa'da vefat etmişti.