Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.002
-0.54%
20ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 20 C

  Dersaneciler salonu terk etti

  Antalya'da düzenlenen Özel Eğitim Merkezleri İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı'nda gergin anlar yaşandı.
  • 25.11.2013 - 14:06
  Dersaneciler salonu terk etti

  Dersaneciler salonu terk etti #1

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Antalya'da düzenlenen Özel Dershaneler ve Özel Eğitim Merkezleri İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı'na katılan dershane temsilcilerinin bir kısmı, tepki göstererek salondan ayrıldı.

  'TOPLANTININ AMACI KİMSEYİ İKNA ETMEK DEĞİL'

  Antalya, Adana, Mersin, Karaman, Osmaniye, Burdur ve Isparta illerinden dersane ve eğitim merkezlerinden yetkililerin katıldığı toplantının açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, toplantının amacının kimseyi ikna etmek olmadığını söyledi.

  'MAKSAT ÜZÜM YEMEK'

  Dershanelerin dönüşümünün Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın göreve gelmesi ile başlamadığını ifade eden Büyük, 'Dershanelerin dönüşümüyle ilgili uzun yıllardır çalışma yapılmaktadır. Toplantının amacı dershane dönüşümleri sırasında sektörün katkısını almak. Geriye dönmenin bir anlamı yok. Bu dönüşüm olacak. Özel okul, öğretmen ve diğer personelin istihdamı ile arsa teşvikleri konusunda düşünceleri almaya geldik. Maksat üzüm yemek. Bunun bilinmesini istiyorum. Buradan aldığımız sonuçları çalışma yapan ekibe sunacağız.' dedi.

  ALKIŞLI PROTESTO İLE SALONU TERK ETTİ

  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük'ün konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti. Bu sırada yaklaşık 100 dershane temsilcisi alkışlı protesto ile salonu terk etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir