Petrol
114.46
0.19%
Euro
16.34
0.59%
Dolar
15.60
0.37%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
474.705
-2.02%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Devlet Bahçeli Apo'lu sloganları kestirdi

  Devlet Bahçeli Apo'lu sloganları kestirdi

  Antalya'da bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katıldı.
  • 24.11.2013 - 17:34

  Devlet Bahçeli Apo lu sloganları kestirdi #1

  Devlet Bahçeli, Manavgat'ta yaklaşık 3 bin kişiye yaptığı konuşmada, yeni anayasa sürecinde partisinin Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda 'kaya gibi' durduğunu söyledi.

  'OYUN ÜSTÜNE OYUN KURARLARKEN ŞİMDİ...'

  Tartışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, anayasa sürecine ilişkin, "2007 yılından beri 7 profesörü bir araya getirmiş, tartışmışlar, Sapanca'da bir motelde parti liderleriyle görüşmüşler, 'Anayasamız hazır' demişler. Ortada bir anayasa yok. Ama yine tekrar tekrar aynı şeyleri söylüyor. MHP olarak dedik ki, 'Bütün siyasi partiler anayasa değişikliğini istiyorsa, gelin mecliste bulunan siyasi partilerin eşit katılımıyla ve bir de kendine has 15 maddelik ilkesiyle anayasa çalışması yapalım.' Meclisin başkanı da bu uzlaşma komisyonunun başkanı olsun. Şimdi 60 madde üzerinde mutabakat sağlandı. Ama daha anayasanın nasıl tamamlanacağı üzerinde çalışmalar devam ederken bu demokratik açılım zırvası, barış süreci, Oslo müzakerelerinde hangi sözler verilmişse, onları yerine getirmek, birtakım aflar çıkarabilmek, anayasada bazı demokratik hakları birilerine vermek için oyun üstüne oyun kurarlarken şimdi masadan kalkıyorlar."  değerlendirmesinde bulundu.

  APO SLOGAN ATANLARI SUSTURDU

  Devlet Bahçeli, konuşmasının bir bölümünde yükselen ve TBMM'de BDP'li milletvekillerini hedef alan "Apo'nun p.çleri meclisten dışarı" sloganına önce karşılık vermedi. Sloganlar artarak devam edince MHP Lideri Bahçeli, "Önce söylediklerimi anlarsan onu da başarırsın. Slogan atıp durma" diyerek slogan atanları susturdu.

  'ÇÖZÜM SÜRECİNİ KAYBEDEN BAŞBAKAN'

  Çözüm süreci sonunda kaybeden tarafın her zaman Başbakan Erdoğan olduğunu belirten MHP Lideri Bahçeli, 'Kazanan İmralı canisi oluyor. O ne diyorsa onu yapıyorsun. Neyin sözünü vermişsen ümüğünü sıkıyor. İstediği zaman gevşetiyor, istediği zaman sıkıyor. Buna dikkat et' dedi.

  'BİZ BU KARDEŞLİĞİ DAĞITAMAYIZ'

  Böylesi bir ortamda Başbakan Erdoğan ve Mesut Barzani'nin Diyarbakır'da buluştuğunu hatırlatan MHP Lideri Bahçeli, 'Türkiye Türk- Kürt kavgasının eşiğine gelmektedir. Bin yıllık kardeşliğimizi üç beş çapulcunun amacı doğrultusunda kıramayız, bozamayız, bu kardeşliği dağıtamayız' diye konuştu. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir