Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
350.045
-1.93%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Devlet Bahçeli gündemi değerlendirdi

  Devlet Bahçeli gündemi değerlendirdi

  Başbakan Yıldırım'la yaptığı görüşmeye ilişkin konuşan MHP Lideri, Başbakan'ın anayasayla ilgili düşüncelerini makul bulduklarını söyledi.
  • 10.11.2016 - 18:34

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

  MHP Lideri, Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmeye ilişkin bir mutabakatın olmadığını ancak Başbakan'ın anayasayla ilgili düşüncelerini makul bulduklarını söyledi.

  SORUNUN BİR PARÇASI DEĞİL..

  Devlet Bahçeli, açıklamalarında "Sorunun bir parçası değil, çözümün yol başçısı; kaosun mimarı değil, huzur ve düzenin yol açıcısı olmaktan başka bir tercihimiz yoktur." ifadelerine yer verdi.

  Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları;

  "Türkiye’nin sorun yumağı olduğunu, pek çok açmazı bulunduğunu her sağduyulu ve vicdan sahibi insanımız takdir ve tasdik edecektir. Şu sorunun cevabını aramak durumundayız: Akışa kendimizi bırakıp ağırlaşan meselelerin derinleşmesini atıl ve etkisiz şekilde izleyelim mi? Ya da milletçe hamle üstünlüğünü elimize alıp milli iradeyle gelişmelerin seyrine müdahil mi olalım? Önce bu kararı vermek zorundayız.

  Devlet Bahçeli gündemi değerlendirdi #1

  ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM, SONRA PARTİM VE BEN..

  Milliyetçi Hareket Partisi bahis konusu vatan ve millet olduğunda fedakarlıkta sınır ve eşik tanımayan bir inanmışlığa sahiptir. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışımız bu inanmışlığın tezahürüdür. Biz tutarlıyız,ilkeliyiz, dürüstüz ve ahlakın burcuyuz.

  Şu anda fiili açmaz ve kriz hali Türkiye’nin önünü tıkamış, ufkunu kapatmış, devlet ve toplum hayatının ömrünü karartmıştır. Bilhassa 15 Temmuz’dan sonra siyasi dinamikler farklılaştığı gibi karmaşıklaşmış, ülkemiz öngörülebilir olmaktan çıkmıştır.

  Peki,vatan ve millet sevdalıları buna tepkisiz,ilgisiz,duyarsız ve yabancı mı durmalı, yoksa meşruiyet ve millete bağlılığı mı sağlamalıdır?

  BAŞBAKAN'LA YAPILAN GÖRÜŞME

  Elbette ikincisidir. Bu nedenle, bugün Sayın Başbakan’ın şahsımla paylaştığı anayasayla ilgili düşüncelerini müspet ve makul buluyoruz.

  Devlet Bahçeli gündemi değerlendirdi #2

  Sayın Yıldırım'la oldukça verimli geçen görüşmemizin, inanıyorum ki ülke ve millet hayrına güzel gelişmelere vesile olacağı kanaatindeyim.

  Çankaya Köşkü'nde Yıldırım-Bahçeli zirvesi VİDEO

  HENÜZ SİYASİ MUTABAKAT SAĞLANMADI

  Henüz somut bir siyasi mutabakat sağlanmamış olsa da, önümüzdeki sürecin Türkiye’deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim.

  Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların sesine kulak veriyor, çaresizlerin, umutla istikrar ve refah gözleyenlere el uzatıyor, kucak açıyor. Sorunun bir parçası değil, çözümün yol başçısı; kaosun mimarı değil, huzur ve düzenin yol açıcısı olmaktan başka bir tercihimiz yoktur. Geleceğimizin politik kararı vatan coğrafyasının ana damarında yazılıdır; bunu anlamalı, buna göre hazırlık yapıp hareket etmeliyiz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir