Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Devlet Bahçeli: HDP'lilerin yargılanması meşrudur

  Devlet Bahçeli: HDP'lilerin yargılanması meşrudur

  MHP lideri Bahçeli, HDP'lilerin yargı önüne çıkarılmasının doğru bir karar olduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 05.11.2016 - 16:36

  Devlet Bahçeli: HDP lilerin yargılanması meşrudur #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP'lilerin yargı önüne çıkarılmaları meşrudur" dedi.

  TERÖRLE AYNI HEDEFİ BENİMSEYENLER HESAP VERMELİ

  Bahçeli özetle, "HDPlilerin yargı önüne çıkarılmaları meşru bir karardır. Bundan hiç kimse rahatsız olmamalı, olan varsa da öncelikle kendi niyet ve fıtratını sorgulamalıdır... Terörle aynı hedefi benimseyenler hesap vermeli" ifadelerini kullandı.

  Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde:

  DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI

  "TBMM’nin 20 Mayıs 2016 tarihli oturumunda, yürürlükteki Anayasa’ya geçici bir madde eklenmiş, haklarında yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin dosyaları bulunan milletvekillerinin üzerlerine atılı suçlamalardan dolayı mahkemeye ifade vermelerinin önü açılmıştır.

  Bu kapsamda Anayasanın 83 üncü maddesinin ikinci fıkra birinci cümlesinin uygulanmayacağı kararlaştırılmıştır.

  Bir defaya mahsus kaldırılan yasama dokunulmazlığı aralarında 53 HDP’linin de bulunduğu 142 milletvekilini doğrudan ilgilendirmiştir.

  Milliyetçi Hareket Partisi söz konusu Anayasa değişikliğini başından itibaren desteklemiş ve Meclis Genel Kurulu’nda olumlu oy kullanmıştır.

  Devlet Bahçeli: HDP'lilerin yargılanması meşrudur VİDEO

  İSTER SEÇİLSİN, İSTER ATANSIN, HUKUKTAN ÜSTÜN DEĞİL

  Anayasanın 10 uncu maddesi herkesin kanun önünde eşit olduğunu tartışma ve kafa karışıklığına yer bırakmayacak şekilde kurala bağlamıştır.

  İster seçilsin, ister atansın, isterse de bunların haricinde bulunsun, hiç kimse hukukun üstünde görülemeyecek, hukukun temel ilkelerini çiğneyemeyecektir.

  HDP'LİLER TÜRK ADALETİNE MEYDAN OKUDULAR

  HDP’li milletvekillerinin haklarında iddia edilen suçlamalardan dolayı mahkemeye çağrılmaları aylardır milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir.

  Buna rağmen HDP’liler sanki imtiyazlı, sanki ayrıcalıklı bir zümre gibi hareket ederek Türk adaletine meydan okumuşlar, çağrılara itibar etmemişler, mahkemeye gitmemişlerdir.

  Elbette buna hak ve yetkilerinin olmadığı çok açıktır.

  YARGI ÖNÜNE ÇIKARILMALARI DOĞRU VE YERİNDE BİR KARAR

  Bu durum karşısında bazı HDP’li milletvekilleri önceki gece gözaltına alınmış, bunlardan dokuzu da tutuklanmıştır.

  Türkiye’ye düşmanca saldıran, her gün şehadetlere neden olan bölücü terör örgütü PKK’ya güzellemeler yapıp sürekli destekleyen HDP’lilerin yargı önüne çıkarılmaları doğru, yerinde ve meşru bir karardır.

  Bundan hiç kimse rahatsız olmamalı, olan varsa da öncelikle kendi niyet ve fıtratını sorgulamalıdır.

  Anayasada yer alan hak ve hürriyetlerden hiçbiri, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı ve insan haklarına dayanan demokratik ve laik Cumhuriyeti ortadan kaldırmayı amaçlayan faaliyetler biçiminde kullanılamayacaktır.

  İZAHI OLMAYAN BULANIK DURUŞ SERGİLEYEN SAHTE DEMOKRASİ HAVARİLERİ

  Vahşi terör karşısında ikircikli ve izahı olmayan bulanık bir duruş sergileyen sahte demokrasi havarilerinin HDP’lilere yönelik operasyonlara karşı çıkmaları da tamamıyla hezeyan ve içi boş ezberdir.

  Maktülle katil, kahramanla cani, şehitle şiddet yanlıları arasında tercih yapamayarak terörün ardına takılan, Türkiye karşıtlarını sevindirip umutlandıran siyaset bezirganlarını milletimiz ibret ve öfkeyle izlemektedir.

  Herkes Türk adaletinin vereceği kararı sabırla beklemelidir.

  TERÖRİZME AKLINI, VİCDANINI, İRADESİNİ KİRALAYANLAR..

  Terörizme aklını, vicdanını ve iradesini kiralayanların mevkii ve statüsü ne olursa olsun dokunulmaz, ulaşılmaz ve sorgulanmaz olmadıkları iyi bilinmelidir.

  Terörle aynı hedefi benimsemiş bölücüler yaptıklarının hesabını hukuk karşısında vermedikçe milli vicdan müsterih olamayacak, şehitlerimiz yattıkları yerde huzur bulamayacaklardır.

  TAKİP EDİYORUZ

  Milliyetçi Hareket Partisi HDP’li milletvekilleri için uygulanan hukuki tasarruf ve yaptırım sürecini dikkatli, titiz ve teferruatlı şekilde takip etmektedir.

  İHANET CEZASIZ KALMAMALI

  Ümit ve temennimiz ihanetin cezasız kalmaması, işlenmiş suçlara söz, davranış ve eylemleriyle ortak olanların hak ettiklerini bedeli ne olursa olsun bulmalarıdır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir