Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçirdiği kalp ameliyatının ardından görevinin başına dönen ve partisinin grup toplantısına katıldı.

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN'IN SÖZLERİYLE BAŞLADI

"Gayet zinde bir şekilde buradayım. Her şeyin başı sağlık" diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, oturarak yaptığı konuşmasına Kanuni Sultan Süleyman'ın "Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sözleriyle başladı.

Devlet Bahçeli: Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi VİDEO

"47 YILLIK EMANETİ OMUZLAYARAK BUGÜNLERE GELDİK, GEVŞEMEDİK"

"Bugünkü toplantımızın ne mutlu bizlere ki MHP'nin 47'nci kuruluş yıldönümüne tesadüf etmesi ayrıca değerlidir. 47 yıllık emaneti omuzlayarak bugünlere geldik. Acze düşmedik, gevşemedik.Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

MERHUM TÜRKEŞ BOŞUNA SÖYLEMEMİŞ..

MHP Türkiye'nin ruh kökünden, Türklüğün binlerce yıllık engin tarihinden doğmuştur. 8-9 Şubat 1969 tarihinde milliyetçilik bir hareket almış ve Türk siyasetine milli bir yorum gelmiştir. bu yolun Türk milletini özüne ve özbenliğine kavuşturmuştur.

Türklükle İslam arasındaki terkibi kader bildik. Merhum Türkeş Bey boşuna söylememiştir. Ülkücü bir insan çamurdan bir insan gibidir. Biz hep daha yükseğini ortaya koyduk. Ülkümüzü göklerde parlayan yıldız gibi gördük. Tam 47 yıldır aşkla, sevdayla milletine hizmet etmektedir. Yarım asra yaklaşan yolculuğumuz ter temiz vicdanlar tarafından yoluna devam etmektedir. Bu yolda şehadet ve çile vardır. Vatan, bayrak sevgisinden kavrulmak vardır. Bu kavramlarla ters düşenler bizim gibi görünseler de bizim gibi olamazlar.

47 yıldır soygunlarla vurgunlarla savaşıyoruz. Yıldığımızı zannedenler bizi kendileri gibi sanan korkaklardır. Akıl ve kararımıza ket vuracak kötümserlik seline kapılmadık. Ülkülerimizin duldasında yaralarımızı sara sara omuz verdiğimiz şehit tabutları altında bu aziz davanın hedefine varacağına güvendik.

NE SÖYLEDİYSEK OLDU!

Sofrasına oturup ekmeğini yediğimiz bu vatanın toprağına yeri geldi kefensiz girdik. Ne söylediysek oldu! Allah'a şükürler olsun ki yneilip mahçubiyet yaşamadık. Biz gücümüzü tarihimizden aldık. Artık haklı çıkmak kafi gelmiyor. Haklıysak ki öyleyiz hakkımızı da söke söke almasını bileceğiz..

Ülkü davası ilkesiz ellere bırakılmayacaktır. Milyonlarca üç hilal sevdalısı bu partinin gerçek sahibidir.Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

HÜKÜMETİN AKLI KARIŞIK POLİTİKALARI KARANLIK

Maalesef Türkiye'de siyaset alabora olmuştur. Hükümetin aklı karışık politikalar karanlıktır. Türkiye'de bir yönetim boşluğu vardır. Milli güvenliğimiz alarm vermektedir. Sur ve Cizre'de şehit haberleri geliyor. Analarımız her gün ağlıyor. Terör örgütü bölgeye silah ve bomba saklamışken bu hükümet fiili işgale nasıl göz yummuştur? Cizre'ye Sur'a iyice yerleşip cinayet planları yapılırken bu ülkeyi yönetenler nereye sinmiştir? Keskin nişancılar yüksek binalardan ateş açıyorlar diyorlar... Ayn El Arap'tan terörist geçişlerinin olduğunu iddia ediyorlar. Haraç almaları, sözde mahkemeler kurmaları, pusu atmaları... Cizre'de bir bodrumdaki teröristlerin kurtarılması için HDP'lileri kin kusuyorlar. Tamam da bunlar oluyorken AKP hükümeti neredeydi? Başbakan hangi salonda konuşuyordu? Ya Cumhurbaşkanı ne yapıyordu? Ben söyleyeyim, milleti kutuplaştırmak için hesaplar yapıyor, yeni anayasa için rota çiziyordu. Başkanlık çetelesi tutuyordu. PKK kan dökerne Erdoğan Peru'ya Senagal'e uçuyordu. Hatta zırhlı makam araçlarını okyanusun üzerinden uçuruyordu.

AKP'NİN DIŞ POLİTİKASI İMHA OLMUŞTUR

Rusya bombardımıyla deteklenen Esad güçleri Halep'i ablukaya almıştır. Yeni bir mülteci dalgası sınırlarımıza doğru yönelmiştir. Merkel'in derdi de bu mülteci sağınağına ülkemizi kalkan yapmaktır. Sayıları 3 milyonu bulan mülteciler dengemizi olumsuz derecede etkilemiştir. AKP'nin dış politikası geri tepmiş ve imha olmuştur. AKP hükümeti mutlaka tedbir geliştirmek zorundadır. PKK müttefiklerimizden silah alarak polislerimizi askerlerimizi şehit etmektedirler. Biden'in yüzüne bu gerçeği vuramayanların sitemleri inandırıcı değildir. Obama'nın özel temsilcisinin YPG'den plaket alması nasıl bir oyun içinde olunduğunu ortaya koymaktadır. Hedef Suriye'den sonra Türkiye'dir.

LAWRENC MEZARINDAN KALKSA ANCAK SENİN GİBİ KONUŞUR

Mardindeki 10 madde ile Dolmabahçe'deki 10 maddenin amacı birdir. Davutoğlu'nun konuşması tepeden tırnağa defoludur. Sözlerinin hangi kısmını onaralım? Davutoğlu Mardin'de PKK'ya zeytin dalı uzatmıştır. Alparslan'ın ordusunda bir Kürt olmakla Selahattin Eyyubi'nin ordusunda bir Türk olmak arasında bir fark var mı diyor? Cevap vereyim size kadar bu ayrım hiç kimsenin aklına gelmemişti? Mardin konuşmasını Lawrenc mezarından kalkıp konuşsa ancak senin gibi konuşur.

Başbakan bakanlarına bile etnik kimlik merceğiyle bakan bir başbakan. Anadolu kültürü diyor Türk kültürünü inkar ediyor. Davutoğlu haçlılardan dert yanıyor ama bunlara da taş çıkartıyor. Sayın Davutoğlu senin dilin ne söylüyor? Hiç mi sosyloji okumadın? O zaman da Şivan Perver'i mi dinliyordun? Erdoğan odaklı devlet anlayışını siz insan odaklı devlet anlayışı mı sanıyorsunuz?"