Devlet Bahçeli'den Kadir Gecesi mesajı

Devlet Bahçeli'den Kadir Gecesi mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi'ne kavuşmuş bulunmaktayız. Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu müstesna ve muazzez gecenin yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir" dedi.

Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşılanan Kadir Gecesi'nin herkes açısından vazgeçilmez önem ve değerde olduğunu belirten Bahçeli, Kur'an-ı Kerim 'in bu kutlu gecede inmeye başladığını ve yeryüzünün böylelikle ilahi nimet ve nurla taltif edildiğini kaydetti. Bahçeli, "Bundan dolayıdır ki, Kadir Gecesi esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir zamanın adı ve mesajıdır. Bu itibarla umutsuzluğa, bezginliğe ve karamsarlığa tüm kapılar sürgülü ve tüm gönüller mesafelidir. Ancak bu hikmet dolu kutsal günleri ve geceleri yaşadığımız şu günlerde Türk-İslam aleminin üzerinde dolaşan musibetler, kanlı tezgahlar ve insanlıkla izah edilemeyecek mezalimler hepimizi derinden yaralamaktadır. Bilhassa İslam coğrafyasının içinde bocaladığı istikrarsızlık döngüsü ve kaos ortamı gerçekten de kaygı verici bir boyuta ulaşmıştır" ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMANLARIN ÇEKTİĞİ ACIYA DEĞİNDİ

Bahçeli, dünyanın her tarafının Müslümanların çektiği ıstıraplara, yüz yüze kaldıkları zorbalıklara sahne olduğunu belirterek, Myanmar 'ın Arakan bölgesinde Müslümanlara yönelik işlenen suç ve yapılan saldırıların bunlardan birisi olduğunu ifade etti. Doğu Türkistan'ın Uygur Özerk Bölgesi'nde son günlerde iyice artan baskılar ve vahşiliklerin de bunlar arasında olduğuna dikkati çeken Bahçeli, Müslüman Uygur Türklerinin oruç tutmalarını engellemek amacıyla uygulanan şiddet ve yasaklamaların insanlığın hiçbir değeriyle uzaktan yakından bağdaşmadığını ifade etti. Diğer taraftan Batı Trakya'da Müslüman Türk azınlığına karşı ırkçı ve asimilasyoncu tahammülsüzlüğün her geçen gün dozunu ve seviyesini artırdığını bildiren Bahçeli, "Gümülcine Türk Gençler Birliği'ne geçtiğimiz günlerde yapılan kalleş ve vicdansız saldırılar bu sürecin acı verici bir sonucudur. Komşu coğrafyalarda Türkmenlerin çektiği sıkıntı, Somali'de bitmeyen dram, Filistin'in gözyaşları, Afganistan'daki facialar, Pakistan'daki sıkıntılar ve Müslümanların her tarafta çektiği azap, yoksulluk ve çileler büyük bir manevi külfet olarak hepimizin omuzlarına yeni sorumluluklar yüklemektedir. Bu itibarla Türk-İslam aleminde yeni bir nefese, yeni bir dayanışmaya, yeni bir heyecana ve yeniden bir dirilişe fazlasıyla ihtiyaç bulunmaktadır. Temennim mübarek Kadir Gecesi'nin bunun için bir eşik ve vesile olmasıdır" dedi.

FIRSATÇILARIN TAHRİKİNE DİKKAT EDİLMELİ

Bahçeli, mesajında şunları kaydetti: "Ayrıca bölücü terörün hain ve menfur eylemlerini yoğunlaştırdığı ülkemizde de, birliğimizin, beraberliğimizin ve gelecek umutlarımızın sakatlanmaması için herkes duyarlı ve hassas hareket etmeli, fırsatçıların ağır ve yıkıcı tahriklerine karşı çok dikkat etmelidir. Barışın, kardeşliğin ve güzelliğin öğütlendiği, dostluğun, merhametin ve muhabbetin övüldüğü, ayrılığın, nifakın, dargınlığın ve küslüğün reddedildiği kutlu dinimizin buyruklarında ihtiyacımız olan manevi tılsımın varlığı hepimiz için ilahi nimettir. Bu ihsana bütünüyle nüfuz ederek bin yıllık kardeşliğin kuvvetleneceğini, Türk milletinin kendi kültür ve inanç köklerinden aldığı destekle belini doğrultabileceğini canı gönülden biliyor ve inanıyorum. Bu düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi 'ni içtenlikle kutluyor, aşkla kaldırılan ellerin ve adanmışlıkla çarpan kalplerin eşliğinde yapılan duaların kabul görmesini içtenlikle niyaz ediyorum."