Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
485.302
-8.10%
1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 1 C

  Devlet Bahçeli'den karne alan öğrencilere mesaj

  MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün karne alan öğrencilere seslendi.
  • İHA
  • 13.06.2015 - 00:42
  Devlet Bahçeli'den karne alan öğrencilere mesaj

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #1

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle ilgili bir değerlendirme yaptı.

  Açıklamasında, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının bugün itibarıyla sona erdiğini belirten Devlet Bahçeli, ‘’Milyonlarca evladımız karnelerini aldı, uzun bir yaz tatiline ilk adımı attı. Sınıflardaki coşku ve canlılık, sıralardaki heyecan ve helecan dalgası mola verdi. İrfan yuvası okullar sükûnete ve sakinliğe gömüldü. Şüphesiz bir yılın emek ve çaba belgesi olan karneler kimilerini mutlu etti, kimilerini ise hüzne boğdu’’ ifadelerine yer verdi.

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #2

  ‘’VARSIN KARNE KIRIK OLSUN’’

  Karnesinde zayıf notu olan öğrencilere ve velilere seslenen Bahçeli, ‘’Bir defa şunu söylemek isterim ki, karnenin kırık olması umutları kırmamalıdır. Karnede zayıf bulunması hayalleri zaafa uğratmamalıdır. Varsın karne kırık olsun, yeter ki kalpler kırılmasın, yeter ki geleceğimiz kararmasın. Kırık karne çalışılarak, emek verilerek düzeltilebilir; fakat kırık bir gönlün sızısı, buruk bir vicdanın acısı bir ömür sürebilir. Körpe dimağlar yeni dikilmiş fidanlar gibidir, fidan suya, yavrularımız ise sevgiye muhtaçtır. Bu nedenle anneler, babalar dikkatli olmalıdır’’ değerlendirmesinde bulundu.

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #3

  ‘’HAVUZ PROBLEMLERİNİ ÇÖZERKEN…’’

  Bahçeli, ‘’Gönül ister ki, okul bahçesinde her evladımız sevinç çığlığı atsın, her çocuğumuz gururla karnesini yakın çevresine göstersin. Hayatta her şey insan içindir. Başarı da başarısızlık da insana has bir haldir. Daha iyisine ulaşmak için mücadeleden yılmamak lazımdır. Erdemsiz bilgi sağır, bilgisiz erdem kördür. Mesela matematik notu yüksek diye sevinirken, ahlak ve vicdan seviyesi düşükse vay halimize! Yine misal, havuz problemlerini çözerken gösterilen beceri hayatın olağan sorunları karşısında yetersiz kalıyorsa, bir şeyler eksik demektir. Fazıl ve faruk bir şahsiyet olmak gayret ister, azim ister, irade ister, inanç ister; bu da yetmez, dirayet, takva ve tutarlılık bekler. Biliyorum, eğitim sistemi yaprak dökmüş, kökü kurumuş ağaç gibidir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ise dert ve tasa doludur. Ancak her gecenin bir sabahı, her buhranın bir kurtuluş anı vardır ve bu da uzak değildir. Biraz daha sabredin, beklenilen günler yakındır’’ ifadelerini kullandı.

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #4

  ‘’KARNESİ KIRIKLARLA DOLU EVLATLARIMIZIN YANINDAYIM’’

  Hafta sonunda gerçekleştirilecek LYS sınavına girecek öğrencilere başarılar dileyen MHP lideri, ‘’Hafta sonu LYS’ye girecek kardeşlerime de üstün başarılar diliyorum. Unutulmasınlar ki, zaman öncelikleri her zaman değiştirir. Amaç LYS’den iyi bir sonuç almak, hedeflenen üniversiteye girebilmektir. Ne var ki, hayat önünüze koyulan test sorularıyla sınırlı değildir. Sevgili gençler, kaygılanmayın; kaygı başarma duygusunu frenler. Sizler iyi bir insan olmayı, ahlaklı ve faziletli bireyler olmayı gaye edinin. Gerisi zaten gelecektir. Tüm öğrencilerimizi, tüm öğretmenlerimizi, tüm anne ve babaları sevgiyle selamlıyorum. Ve diyorum ki, Allah bahtınızı açık etsin. Bugün gururla başarısını paylaşanlar kadar, karnesi kırıklarla dolu evlatlarımızın manen yanındayım. Bugün LYS’ye girecek kardeşlerimin destekçisiyim. Allah yardımcınız olsun’’ açıklamasını yaptı.

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #5

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #6

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #7

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #8

  Devlet Bahçeli den karne alan öğrencilere mesaj #9


  Görüş Bildir