Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.421
0.33%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Devlet Bahçeli'nin grup toplantı konuşması İZLE

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
  • 06.01.2015 - 10:53
  Devlet Bahçeli'nin grup toplantı konuşması İZLE

  Devlet Bahçeli nin grup toplantı konuşması İZLE #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2015 yılının ilk grup toplantısında partililere seslendi.

  Konuşmasının hemen başında AK Parti'ye eleştirilerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin vicdansız uygulamalarının toplumu ayrıştırdığını dile getirdi.

  TÜRKİYE BUHRAN İÇERİSİNDE

  Küçük bir azınlığın İstanbul'un iliğini kuruttuğunu ifade eden Bahçeli, hükümetin kaçacak yeri kalmadığını söyledi. Bahçeli, "Türkiye tam olarak buhran içerisindedir" dedi.

  Devlet Bahçeli: Tıpış tıpış gidecekseniz İZLE

  İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

  Sosyal ve siyasal anlaşmazlıklar keskinleşmiştir. Şiddet ve cinayet haberleri çoğalmıştır. Çeteler kol gezmektedir. Gücünün yettiğine saldırmaktadır. Mafyatik oluşumlar dehşet saçmaktadır. Sokaklar gözü dönmüşlerin denetimindedir. Türkiye buhran içinde buhran yaşamaktadır. Suça gömülmüş bir ülkenin toparlanması imkansızdır.

  "AKP GELECEĞE TEHDİTTİR"

  İktidarın varlığı bile milli güvenlik sorunudur. Yeni baştan kırmızı kitap yazma hedefinde olan iktidarın asıl kendi bir numaralı tehdit kaynağıdır. AKP 1000 yıllık kardeşliğe tehdittir. Geleceğe tehdittir. Hukuka çengel, huzura engeldir, günah kaynağıdır. AKP yalana bin yalan katmıştır.

  "HELAL İLE HARAM YER DEĞİŞTİRMİŞTİR"

  Helalle haram yer değiştirmiştir. Sahte alimler iblisin fetvalarına sözcülük yapmışlardır. Siyasi bağlantıları olan yolsuzluk çeteleri siyasi malzeme haline getirilmişlerdir. Cumhurbaşkanlığı seçimi her türlük ayak oyunlarına sahne olmuştur.

  "2014 HIRSIZIN PARLAK YILIDIR"

  Çirkinlik, çirkeflikle ağız birliği yapmıştır, milli irade ikiye ayrılmıştır. Demokrasi dinamitlenmiştir. Başbakan 2014’ü demokrasinin altın yılı ilan etmiştir ama bu sözler gerçeğin sadece bir yönüdür. Evet 2014 altın yılıdır ama bu altın yılı hırsızın, uğursuzun parlak yılıdır.

  "PARALEL VARSA SORUMLUSU ERDOĞAN'DIR"

  Erdoğan’ın ağzından paralel kelimesi her defasında kurşun gibi çıkmıştır. Erdoğan’ın dost bildiği çevrelerin 17-25 Aralık sonrası Haşhaşi olarak nitelendirilmesi ilginçtir. Paralel varsa sorumlusu Erdoğan’dır.

  “DEVLETİN PARDON DEME LÜKSÜ YOKTUR”

  Bir hükümet dostu düşmanı ayırt edemiyorsa durum vahimdir. Erdoğan’ın “yanıldık” diyerek kurtulmaya çalışması nafiledir. Devletin “pardon” deme lüksü yoktur. AKP hükümeti yıllarca her olumsuzluğu Ergenekon’a bağlamıştır. Dün Ergenekon diyorlardı bugün paralel demişlerdir. Kozmik odalara dalavere ile girenler sanki masum gibi takdim edilmiştir.

  "KARDEŞLİK DUYGULARI KAN KAYBETMİŞTİR"

  Dün askere saldıranlar bugün polisi hedef seçti. Geçen hafta AKP’den ihale alan bir terör militanının çakma suikast girişimi akıllara zarardır. 1000 yıllık kardeşlik duyguları kan kaybetmiştir. Yüzleşme adı altında ecdadımızı karartma alçakça artarak zirve yapmıştır. PKK çıtayı iyice yükseltmiştir. İktidar, İmralı canisinin ağzına bakan, Kandil’den gelen haberlere bakan, sinmiş, pısmış bir hürriyettedir.

  "BÖLÜCÜLÜK TÜRKİYE'NİN KAN KAYBIDIR"

  Anadilde eğitim için son etaba girilmiştir. Anayasa ve yasalarda değişiklik planlanmaktadır, Çözüm süreciyle ilgili yeni tasarılar vardır. Canibaşının önce ev hapsi sonra da serbest kalması için anlaşıldığı anlaşılmaktadır. PKK, HDP ve İmralı canisinin bildiği AKP vekillerinin ise hemen hemen tamamının haberi olmadığı bölücülük Türkiye’nin kan kaybıdır.

  "ERDOĞAN ONURLU İSE KONUŞMALIDIR"

  Azılı bir haydut Erdoğan ve Davutoğlu tarafından ayağa kaldırılmıştır, Kandil’e selam durmuşlardır. İmralı canisi tarafından çatısı örülen zehirli mutabakatta neler vardır, neler yazılıdır? Çok dar bir kadronun bildiği ihanet taslağında neler verdiniz açıklayınız? Başbakan bu sorulara cevap vermelidir. Şerefi varsa, onurlu ise yüreklice konuşmalıdır. PKK’nın gönlünü eden ve çözüm süreci denilen kıyımdır, ihanettir. İmralı canisine özgür kalacağı müjdesini verdilerse bu ihanettir. Şımaran PKK iyice azıtmıştır.

  "CİZRE'DE YAŞANANLAR VAHŞETTİR"

  AKP iktidarı Doğu’dan kademe kademe geri çekilmektedir. Tehlike hiç olmadığı kadar büyüktür. Türkiye çatır çatır parçalanmaktadır. Cizre’de yaşananlar kelimenin tam anlamıyla vahşettir. Bunun gereği yapılacak diyen Davutoğlu kimi kandırmaktadır? Şu düşürülen hale bakınız. Davutoğlu Amanoslar gibi dimdik durduklarını söylüyor. Başbakan’ın dağ olup yerinde çakılı kalmasına gerek yoktur. Terör her yerdedir, meclis koridorlarındadır. Metropollere inmişlerdir.

  "BU DURUM KADERİMİZ OLMAYACAKTIR"

  Kürdistan ateşi her geçen gün büyümektedir. AKP’nin içine yuvalanmış bazı simalar PKK uzantısı ve ajan olarak sürekli fail halindedir. Bu hazin durum kaderimiz olmayacaktır. Daha düne kadar çözüm sürecinde engelleri aştık diyen Davutoğlu fason Başbakan değilse çözüm süreci ihanetinin Türkiye’nin başında bela olduğunu görmelidir.

  "2015 BİZİM YILIMIZ OLACAK"

  Erdoğan ve Davutoğlu’ndan Türkiye kurtulamazsa Türkiye’nin sonu felakettir. Çatışmalar önlenmezse yanan ateş herkesi vuracaktır. Erdoğan başkanlık sevdasıyla Türkiye’yi bombalamaktadır. Çözüm sürecini umut görenler işgal artığıdır, ayrık otlarıdır. Bu otları temizlemek Türkiye’ye sahip çıkmak namus ve varlık meselesidir. Karanlık geceyi üç hilalle yaracağız. 2015 bizim yılımız olacak. 13 yıla giren kayıp sahnesinin son perdesi 2015’te kapanacaktır. Aziz Türk milleti bunu yapacaktır.

  "19 OCAK BAŞKANLIK KARARIDIR"

  Beştepe hanedanlık Türkiye’yi avucuna almıştır. Cumhurbaşkanı olduğundan beri Türkiye’nin hayat damarlarını daha fazla kesmeye başlamıştır. 19 Ocak’ta başkanlık kararıdır şimdi ki sorun… 19 Ocak’ı açıklamadan önce eski bir bakan devreye girerek açıklama yapmıştır. Arınç’tan anında eleştiri gelmiştir. Erdoğan’ın farklı para trafiği yönettiği belli olan bu bakanın açıklamalarına eleştiri gelmiştir. Kaçak sarayda Davutoğlu’nun hükmü yoktur, sözü geçmemektedir.

  Sarayın oyuncağı olmaya gönüllüdür. Arınç bakanlar kurulu toplantısından sonra çark etmiştir. Erdoğan’ın gerekli gördüğü hallerde bakanlar kuruluna başkanlık etmesi mümkündür ancak bu istisnai bir durumdur. Davutoğlu’nun başaramadığı ne vardır da Erdoğan devreye girerek kendini müdahil etmiştir.

  "ERDOĞAN TEK ADAMLIĞA SOYUNMUŞTUR"

  Bundan sonra Sayın Ahmet Davutoğlu nasıl bağıracak kurulmuş plak gibi nasıl ses çıkaracaktır. Erdoğan neden müdahil olduğunu açıklamak zorundadır. Davutoğlu zincirlidir. Davutoğlu iradesini çaldırmıştır. Bize göre sorunların kaynağı sakat anlayışlardadır. Erdoğan yasak yetkilerini kullandığını söylemektedir. Madem o kadar anayasaya bağlı o maddeye ne diyecektir. Aldığı görevi tarafsız yerine getirmek için yemin etmiştir. Erdoğan tek adamlığa soyunmuştur. İranlı kaçakçıyı yargının elinde alan bir şahsiyet hukuktan bahsedecek kadar temizlik taşımalıdır.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir