Dolar
7.0242
1.8162%
Euro
8.3138
1.8149%
Altın
2034.36
0.7398%
Borsa
1084.83
-0.2143%
G. Altın
458.065
2.49%
Bitcoin
79297.18
1.5121%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Devlet Bahçeli'nin son parti grubu konuşması

  Devlet Bahçeli'nin son parti grubu konuşması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2013 yılının ilk parti grubu toplantısında İmralı ile görüşme sürecine sert çıktı..
  • 08.01.2013 - 10:13
  Devlet Bahçeli'nin son parti grubu konuşması

  Devlet Bahçeli'nin son parti grubu konuşması #1

  Devlet Bahçeli, 2013 yılının ilk parti grubu konuşmasında İmralı görüşmelerine çok sert çıktı. Başbakan Erdoğan'a ağır sözlerle yüklenen Bahçeli; İbrahim Tatlıses, Hasan Cemal, Cengiz Çandar'ın isimlerini de anarak BDP'li vekillerin Öcalan'a ziyaretine tepki gösterdi.

  Bahçeli, "Madem İmralı'ya ziyaret sıklaşmıştır, terörist başına gitmek kutsallaşmıştır o İmralı teröristi sizin olsun. Biz de Silivri'ye gidip terörle mücadelede muazzam bir görev yapmış İlker Başbuğ'la en kısa sürede kucaklaşacağız." diye konuştu.

  Devlet Bahçeli: Ben de Başbuğ'u ziyaret edeceğim

  Devlet Bahçeli'nin son parti grubu konuşması #2

  İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları

  Hükümet geride kalan 1 yılı tamamen günübirlik meselelerle geçiştirmiştir. AKP kendisine verilen demokratik krediyi, cebini doldurmak için fırsat görmüştür. Türkiye'nin milli çıkarlarını ucuz siyaset malzemesi yapma girişimleri hız kazanmış, yasama yürütme ve yargı arasındaki çekişme sıklaşmıştır.

  2013 YILININ NASIL GEÇECEĞİ BELLİ OLDU

  Bu yılın ilk haftasındaki PKK havariliğindeki heves 2013'ün nasıl geçeceğinin sinyalini vermiştir. Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını bir kez daha kutluyorum.

  Milletimizi ilgilendiren her meselenin siyaset tarafından imkan ve kaynakların gözetilerek makul bir çözüm yoluna ulaştırılması gerekmektedir. AKP PKK İmralı arasında kurulan diyalog ve müzakere köprülerinin yeni yılla birlikte başlaması üzerine bu değerlendirmelerimizi paylaşmayı umuyoruz.

  Dürüstlükten yoksun, idealden mahrum siyasi yönetimler milletimizin hak ettiği seviyelere gelmesine katkı vermemişlerdir. AKP hükümetinin tehlikeli yol geride bıraktığımız tüm olumsuzluklardan çok daha keskin sonuçlara yol açmaktadır. Etrafı ateşle çevrilmiş, kara ve ara bir dönemden geçen Türkiye millet olarak çok ciddi beka sorunuyla karşı karşıyadır. Türkiye'nin milli varlığı tehlikededir. Ülkemizi etnik tuzakların içine çekmek isteyen küresel oyunların AKP'yle başını kaldırıp inisiyatif elde ettiği anlaşılmaktadır.

  1919 RUHU ÜÇ HİLALDE CANLANDI

  İşbirlikçiler sıra sıra dizilmiş, emperyalizmin uşakları saf saf hizalanarak AKP'de buluşmuştur. 1919'lu yıllardaki milli kuvvet üç hilalde canlanmıştır.

  Türkiye'nin yıkılması için adım atılan yolda PKK dayatmalarının hayata geçirilmesi için psikolojik ortam hazırlanacak, idari ve hukuki düzen hayata geçirilecektir. İmralı canisinin hapishane koşullarının iyileştirilmesi gündeme gelecek. Kanun değişikliği gerektiren konularda değişiklikler yapılmaya çalışılacaktır. 3. aşamada Anayasal değişikliğe gidilecek ve üniter yapı bozulacaktır. Türk milli kimliğinin değişmesi ikinci bir dilin eğitim dili haline gelmesi, AB yerel yönetimler özerklik şartının hayata geçirilmesiyle federasyona geçirilmesi taksit taksit hayata geçirilecektir. Bıçak artık kemiğe dayanmıştır. İçine sürüklendiğimiz bu şartlar karşısında milli bir seferberlik bilinciyle harekete geçmeliyiz. Devlet ve toplum hayatımızın her alanının kemirilmesine ilgisiz ve tepkisiz kalmak gaflet olacaktır. MHP bu hassasiyetle hareket edecek ve gücüyle Türkiye'ye ve Türk milletine sahip çıkacaktır. Türk milleti yeni yılın ilk gününden itibaren yeni bir müzakere ve mütareke arayışlarına şahitlik etmektedir.

  AKP'NİN İMRALI ADASINA DÜŞKÜNLÜĞÜ YENİ DEĞİL

  Başbakan İmralı'yla görüştüğünü ifşa etmiştir. AKP'nin İmralı adasına düşkünlüğü yeni değildir. Yeni olan Başbakan'ın pervazsızlığı ve meseleyi sıradan görerek topluma kabul ettirme çabasıdır. Başbakan Erdoğan çizmeyi aşmış, eşiği aşmıştır ve İmralı'ya demir atmıştır. Pazarlık masasına oturularak Türk milletinin geleceğiyle oynuyorlar. Cumhurbaşkanı Gül'ün 9 Mayıs 2009 yılında sarf ettiği 'İster terör, ister güneydoğu meselesi deyin; bu sorun mutlaka çözülmelidir' sözleri sonrası Türkiye karanlık bir sürece girmiştir.

  KANDİL ŞEBEKESİ AKP'Yİ TUŞ ETMİŞTİR

  PKK ile yürütülen pazarlıklar ilk olarak 1 Ağustos'ta gerçekleştirildi. 12 kötü adamla polis akademisi zemininde görüşmeler yapıldı. 19 Ekim 2009 tarihli Habur terörist karşılama görüntüleri yaşandı. Davul ve zurnalarla karşılanan teröristler AKP'yi sınırdan teslim almıştır. Çadır mahkemelerde aklanmalar Türk tarihinin şahit olduğu en rezil manzaraların başında gelmektedir. Katillerin örgüt elemanları kan dökmeye can almaya devam etmişlerdir. Başbakan'ın 'Süreci sil baştan yaparız' çıkışları nafile olarak kalmaya mahkum olmuştur. Kandil şebekesi AKP'yi tuş etmiştir. İlerleyen süreçte analar ağlamasın projesi çökmüş her gün omuzlardaki şehit cenazeleri birbirini izlemiştir. Olan Türk milletine olmuştur. Ellerinde kalaşnikof ve havan topu olanlarla demokrasi konuşulmuş, barış çubukları içilmiştir. Habur'dan sonra da görüşmeler başlanmış, Oslo görüşmeleri bu şekilde cereyan etmiştir. Parti olarak bu görüşmeleri ilk kez dillendirdiğimizde bize hakaret etmişti. Kendisi Kayseri Cumhuriyet meydanındaki konuşmasında 'Bizim PKK ile bir araya geldiğimiz yönünde şerefsizliğini gösterenler.' demişti. Bir sonraki gün 23 Ağustos'ta bir TV programında İmralı ile yapılan görüşmeleri kabul etmek zorunda kalmıştır.

  BATAN BÖLÜCÜLÜK TEKNESİ OKYANUSTAN NASIL ÇIKARTILACAKTIR

  Biz hükümet olarak görüşmüyoruz. Devletin istihbarat örgütleri görüşüyor diyerek devleti sorumlu göstermiştir. Devletin sürekliliği var bizden önce de İmralı'da görüşmeler yapılmış diyerek kendisini aklamaya çalışıyor. Benim veya arkadaşlarımın masaya oturduğunu ispatlamazsanız şerefsizsiniz kabalığını göstermiştir. Yalancının mumu yatsıya kadar yanmış, pinokyoluk kimseye bir şey katmamıştır. Bu görüşmeler ortaya çıktığına göre şerefsiz kimdir. Şerefsizlik kimin payına düşmüştür. Her defasında ikmale kalmışların Türk devletinin şerefini sahiplenmesi nasıl mümkün olacaktır. Batan şeref teknesi bölücülük okyanusundan nasıl çıkarılacaktır. Gelin şu bonusu fazlasıyla artan şerefsizlik bahsini kapatalım. Bizim payımıza gecikmiş iade-i itibar, size de yüz kızarıklığı düşsün.

  MÜZAKERE EDİLEN KONU BAŞLIKLARI BELLİ

  Teröre can suyu vermeyi, PKK'ya teslim olmayı marifet saymaktadır. Terörle mücadelede siyasi temsilcilerle müzakere ile PKK'nın bir numaralı faillerini siyasi temsilci düzeyine taşımaktadırlar. AKP 30 bin kişinin kanını elinde taşıyan birinden insaf beklemektedir. MİT Müsteşarının Başbakan'ın emri doğrultusunda İmralı canisiyle görüşmesi, 2 BDP milletvekilinin İmralı'da görüşmesi sırasında bir Genelkurmay Başkanı daha gözaltına alınmış ve adli kontrol yasasıyla serbest bırakılmıştır. İmralı'nın ayağına gidenler Genelkurmay Başkanlığı yapmış birini ayaklarına getirmekten utanmamışlardır. Müzakere edilen konu başlıkları arasında ana dilde eğitimdeki zamanlama, Türk ifadesinin anayasadan çıkartılması, KCK'lıların serbest bırakılması, İmralı'daki şartların değiştirilmesi var. Müzakereden sızan başlıklar ihanetin daniskası değil de nedir. Türkiye'nin parçalanması için daha neler uygulamaya konulacaktır. Şehitlerimiz boşuna mı evlatlarını kaybetmişlerdir. Bundan sonra sınırda nöbet tutan mehmetçiğe polise koruyucuya ne diyeceğiz.

  'BEN OLSAM APO'YU ASARDIM' DİYEN SEN DEĞİL MİYDİN?

  Daha düne kadar 'PKK'lılarla kucaklaşanların dokunulmazlığını kaldıracağız' diyen sen değil miydin? 'Ben olsam asardım' diyordun, şimdi BDP'lilerle kucak kucağasın yanak yanağasın. Bu olan biten Türk milletinin başına gelebilecek en büyük beladır. Milliyet sevgisi noksan olanlar bir vücutta buluşmuşlar. PKK terörü İmralı canisi Türk milletine ve Türk devletine diyet ödetmek için hınçla avuç ovuşturmaktadır. CHP komşuda pişer bize de düşer diyerek AKP ve PKK'nın yanında kredi açma pozisyonunu üstlenmektedir.

  İBRAHİM TATLISES'E SERT GÖNDERME

  Urfalı bir türkücü bile sosyal paylaşım sitesi üzerinden bu projeye ortak olmaktadır. Bu projenin bir tarafında Kandil ve İmralı'nın olduğunu anlamamakta ya da zihniyeti bunu kabullenmektedir. Tüm bunlar olurken Başbakan Erdoğan sorumluluğu devlete atmaktadır. Sayın başbakan merak etmekteyiz ki sen muz cumhuriyetinin mi başbakanısın yoksa Patagonya'dan mı geldin?

  Cengiz Çandar moderatörlüğünde İmralı'da yapılacak bir televizyon programına birlikte katılın. Uzlaşırsanız çözümden ne kast ettiğinizi açıkça ifade edin. Çözüm dediğiniz önce özerklik sonra federasyon mudur? Vatan'ın ikiye ayrılması size göre bir çözüm müdür? Dağa piknik yapmak için çıkmadık diye Hasan Cemal'e konuşan yılanbaşının sözleri size ne ifade ediyor. Bize göre çözüm belli. Tüm PKK'lılar ya teslim alınacak ya da teslim olacaklardır. Sonra haklarında verilecek yargı kararına saygı gösterilecektir. Bizim terörle mücadeleden anladığımız şey budur. Terörle mücadele örgütün son elemanın tesirsiz hale getirilmesine kadar sürdürülmelidir. Aksi halde iblise fikrini ipotek edenler bilmeli ki şehitlerimizin kemikleri sızlayacaktır.

  SİZ İMRALI'DAKİYLE GÖRÜŞÜYORSANIZ BEN DE SİLİVRİ'DE 26. GENELKURMAY BAŞKANIMIZLA KUCAKLAŞACAĞIM

  Madem İmralı'ya ziyaret sıklaşmıştır, terörist başına gitmek kutsallaşmıştır. O İmralı teröristi sizin olsun. Biz de Silivri'ye gidip terörle mücadelede muazzam bir görev yapmış İlker Başbuğ'la en kısa sürede kucaklaşacağız.

  Görüş Bildir