Euro
15.334
0.41%
Dolar
13.5262
0.40%
Altın
799.95
0.80%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
498.500
3.03%
1ºC
İstanbul
Kar 1 C
  Devlet Bahçeli'ye Yunanistan'da protesto

  Devlet Bahçeli'ye Yunanistan'da protesto

  MHP lideri Bahçeli, Batı Trakya ziyareti sırasında İskeçe'de protesto edildi..
  • 28.06.2012 - 15:08

  Devlet Bahçeli ye Yunanistan da protesto #1

  Balkanlar ziyareti kapsamında Gümülcine'den sonra İskeçe'yi de ziyaret eden Bahçeli, seçilmiş İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ile makamında bir süre görüştü. Bahçeli ve beraberindeki heyet daha sonra da İskeçe Türk Birliği'ne (İTB) giderek soydaşlarla bir araya geldi. Bahçeli, burada yaptığı konuşmada da İTB'nin çok anlamlı bir kuruluş olduğunu belirterek, “İsmini değil, kökünü de kazısalar ruhu yaşayacaktır” ifadesini kullandı.

  75 MİLYON MÜSLÜMAN TÜRK ARKANIZDA

  Batı Trakya Müslüman Türk azınlığın, ne şart olursa olsun, kendisini koruyabilmiş, asimilasyonu kabul etmemiş kimliğiyle, inancıyla kültürel değerleriyle yaşama inancını ortaya koymuş bir toplum olduğunu ifade eden Bahçeli şöyle devam etti: “Bu mücadele zaferle sonuçlanmıştır. Bazı sorunlar olabilir ancak endişe edilecek bir durum yok. 75 milyon Müslüman Türk Anadolu'da sizin arkanızdadır.”

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  AŞIRI MİLLİYETÇİLERDEN PROTESTO

  Bahçeli daha sonra da İskeçe Türk mezarlığında merhum İskeçe seçilmiş Müftüsü Mehmet Emin Aga ve Trakya gazetesinin sahibi Osman Nuri Fettahoğlu'nun mezarlarını ziyaret ederek dua etti. Bu arada, Bahçeli'nin Müftü Mete'yi ziyareti sırasında Altın Şafak üyesi yaklaşık 50 kişilik bir grup İskeçe kent meydanında gösteri yaptı. Bahçeli'nin İskeçe'yi ziyareti süresince kentte geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlenen polis, Yunan bayrakları eşliğinde Yunan milli marşını söyleyerek Türkiye karşıtı sloganlar atan göstericilerin Müftülük binasına ve İTB'ye yaklaşmasına izin vermedi. Gümülcine'de, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen Bahçeli ve beraberindeki heyet bugün de Kavala ve Selanik'i ziyaret edecek.

  BAHÇELİ: KURU GÜRÜLTÜ

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, protestolarla ilgili NTV’ye değerlendirmelerde bulundu. İskeçe'de de bir avuç Yunan'ın tepkisiyle karşılaştıklarını ifade ederek Yalçın, Atatürk’ün evini gezerken protestoya maruz kalmalarının "üzücü" ve "hoş olmayan hadise" olarak değerlendirdi.

  MHP lideri Devlet Bahçeli’nin protesto için “kuru gürültü” dediğini belirten Yalçın, “Sayın Bahçeli, protestoculara cevap olsun diyerek, programda olmamasına rağmen cami ziyaretini de geziye aldı.” dedi.

  Yalçın, Yunan polisinin gerekli önlemleri aldığını da sözlerine ekledi. MHP heyeti daha sonra geniş güvenlik önlemleri altında Makedonya'ya doğru hareket etti.


  Görüş Bildir